Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Głęboki niż energicznie wepchnie nad Polskę front atmosferyczny. Pogoda stanie się dynamiczna

W kolejnych dniach nad Polską w dalszym ciągu będą znajdowały się rozbudowane układy wyżowe, przynoszące ze sobą nisko zawieszone chmury oraz słabe opady. Pochmurna aura będzie towarzyszyć nam aż do końca tygodnia, kiedy to przez nasz kraj przejdzie front atmosferyczny związany z głębokim niżem znad Skandynawii. Przyniesie on ze sobą umiarkowane opady śniegu i deszczu ze śniegiem, ale także rozpogodzenia.

2022/12/pogoda-zima-snieg-fot-ostrowmaz24-12-jpg_6397351f377d0

Czwartek zapowiada się na ogół pochmurno, ale na południowym wschodzie spodziewane są niewielkie przejaśnienia. Miejscami, zwłaszcza w północno-wschodniej Polsce, może popadać słaby śnieg, a na Pomorzu - śnieg z deszczem. Na termometrach zobaczymy od 0/1 stopni Celsjusza na wschodzie i południu do 2/3 st. C w regionach zachodnich i północnych. Powieje słaby wiatr ze zmiennych kierunków.

W piątek w kraju będzie na ogół pochmurno. Mogą wystąpić opady śniegu i śniegu z deszczem do 5 centymetrów, a na Pomorzu popada deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C na Suwalszczyźnie i Mazurach, przez 1 st. C w centralnej Polsce, do 3 st. C na północnym zachodzie. Północno-wschodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

W sobotę możemy spodziewać się pochmurnej aury z przejaśnieniami w ciągu dnia. W południowo-wschodniej Polsce prognozowane są słabe opady śniegu. Termometry pokażą od 0 st. C we wschodnich regionach, poprzez 1 st. C w centrum kraju do 2 st. C na południowym zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr północny.

Źródło x-news.pl

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.