Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Dodatkowe funkcje kosiarki - w co warto zainwestować?

Proces wyboru idealnej kosiarki nie zawsze jest łatwy. Te urządzenia na pierwszy rzut oka są do siebie podobne, jednakże trzeba przyjrzeć się najważniejszym parametrom danego modelu. Różne mogą być zastosowane rozwiązania, dodatkowe funkcje, wykorzystane materiały itp. Te cechy mają wpływ na wytrzymałość i niezawodność kosiarki. Jakie dodatkowe funkcje warto mieć na uwadze? W jakie urządzenie warto zainwestować? 

2023/02/9391800601466b928d32886196b42476-kopia-jpg_63f8672f1b1e6

Przydatne funkcje kosiarki 

Nowoczesna kosiarka elektryczna stawia często na wiele funkcji, które mają za zadanie usprawniać naszą pracę. Jedną z nich jest regulacja wysokości koszenia. Może być wielostopniowa, co pozwala skosić trawę na wysokości od 2 do nawet 9 cm. Podczas zakupu warto sprawdzić, czy urządzenie posiada centralną regulację wysokości. Kolejną kwestią jest kosz na ściętą trawę. Jeśli używamy kosza, mamy pewność zachowania porządku i ładu na trawniku. Pojemność kosza jest dopasowana najczęściej do mocy i wielkości sprzętu. Nie bez znaczenia jest możliwość szybkiego opróżnienia kosza.  

Użytkownicy doceniają także różnorodne funkcje koszenia. Liczne modele pozwalają zdejmować kosz i korzystać z wyrzutu bocznego lub tylnego. Poza tym, popularnością cieszy się przystawka do mulczowania. Mulczowanie jest to mielenie skoszonej trawy, która następnie pełni funkcje naturalnego nawozu. To bardzo dobry wybór zwłaszcza wtedy, gdy nasz trawnik jest dosyć piaszczysty, a gleba uboga.  

Co jeszcze może nam się przydać? 

Aktualnie sporym uznaniem cieszą się kosiarki z napędem na koła. To nieocenione rozwiązanie dla posiadaczy dużych i równych powierzchni. W tej sytuacji jedynie spacerujemy z kosiarką i kontrolujemy kierunek koszenia trawy. Zazwyczaj napędzane są tylne koła, za pośrednictwem przekładni kątowej. Producenci zapewniają także modele z napędem na przód. Każdy może wybrać taką opcję, jaka najbardziej mu odpowiada.  

Niezwykle istotną kwestią jest określenie roboczej szerokości koszenia. Trzeba dobrać tę wartość do powierzchni naszego trawnika. Im większa szerokość, tym większy obszar skosimy w trakcie jednego przejazdu urządzenia. Pamiętajmy o tym, że duże powierzchnie wymagają szerokości na poziomie 50-57 cm. Z kolei na małym otoczeniu sprawdzi się szerokość do 40 cm.  

Dodatkową funkcją naszej kosiarki może być złącze do mycia podwozia. Faktem jest, że jest to funkcja dostępna jedynie w niektórych wersjach spalinowych. Ten element znajduje się na wewnętrznej stronie obudowy. Podłączamy do niego wąż ogrodowy, uruchamiamy kosiarkę i oczyszczamy obudowę z pozostałości. Nie zapominajmy o rozruszniku elektrycznym, który pozwala wygodnie uruchomić silnik za pomocą jednego przycisku. W nowoczesnych wersjach stosowane jest ssanie automatyczne, które ma na celu zastąpić tradycyjną pompę paliwa. Takie rozwiązanie pozwala bardzo szybko uruchomić sprzęt, bez względu na temperaturę na zewnątrz.  

Jak widać, kosiarki mogą mieć wiele różnorodnych funkcji. Przed zakupem warto zastanowić się, jakie opcje najlepiej spełnią nasze oczekiwania. Znani producenci zapewniają wytrzymałe i niezawodne urządzenia.  

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.