Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Edukacja


ZSCKR w Starym Lubiejewie świętował jubileusz 65-lecia istnienia szkoły (zdjęcia, wideo)

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie miał świetną okazję do świętowania. Szkoła obchodziła swoje 65-lecie powstania i z tej okazji postanowiła w szczególny sposób uhonorować tę wspaniałą okazję.

2023/03/zsckr-w-starym-lubiejewie-swietowal-jubileusz-65-lecia-istnienia-szkoly-fot-ostrowmaz24-jpg_6412f8b965d4c

W środę 15 marca odbyły się wyjątkowe obchody jubileuszu 65-lecia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie, które wzbudziły wiele emocji i wzruszeń wśród uczestników. Uroczystość zorganizowano również z okazji obchodzonego dnia patrona szkoły oraz otwarcia nowego budynku "B" - pracowni gastronomicznych, które są bardzo ważnym osiągnięciem dla rozwoju placówki. Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10.30 mszą świętą w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej. Po modlitwie uczestnicy uroczystości udali się do Muzeum Dom Rodziny Pileckich, gdzie mogli zwiedzić wystawę poświęconą rodzinie Pileckich. Następnie przyszedł czas na główną część jubileuszu, która odbyła się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie.

Sala gimnastyczna wypełniła się mnóstwem osób, które przybyły na uroczystość. Na początku powitano serdecznie wszystkich zaproszonych gości i poproszono niektórych z nich do zabrania głosu. Dyrektor szkoły Roman Malicki przedstawił prezentację dotyczącą historii i rozwoju szkoły na przestrzeni lat. Następnie na środek sali występowały osoby, które podkreślały, jak ważne jest to, że ZSCKR ciągle się rozwija i oferuje tak wiele młodym ludziom. Po wypowiedzianych ciepłych słowach nadszedł czas na rozdanie nagród oraz wręczenie medali dla osób zasłużonych i wspierających szkołę, jak i również dla uzdolnionych uczniów.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez młodzież uczęszczającą do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Były przemówienia, śpiewy oraz tańce, które pokazały, jak bardzo utalentowani są uczniowie tej szkoły.

Tuż po wystąpieniach młodzieży każdy z obecnych otrzymał mały upominek w podzięce za obecność podczas tak ważnej chwili dla szkoły, a następnie rozpoczęło się oficjalne otwarcie części gastronomicznej. Wybrani goście przecięli wspólnie z dyrektorem wstęgę, a później odbyła się krótka modlitwa. Goście mogli zwiedzić pracownię gastronomiczną oraz wszystkie dostępne w niej sale.

Wydarzenie było nie tylko wzruszające, ale przede wszystkim pełne radości z tego, jak wiele udało się osiągnąć przez 65 lat istnienia szkoły. Uczniowie, nauczyciele, absolwenci i wszyscy obecni na uroczystości byli świadkami niezwykłej historii i dokonań szkoły, która przyczyniła się do rozwoju wielu młodych ludzi oraz całego regionu. Jubileusz ten był ważnym momentem w historii ZSCKR w Starym Lubiejewie oraz okazją do podsumowania osiągnięć oraz zastanowienia się nad przyszłymi wyzwaniami i planami szkoły.

- Chciałbym Państwu serdecznie podziękować i naprawdę moje serce jest dzisiaj pełne radości, że wszyscy odpowiedzieliście tak bardzo pozytywnie na nasze zaproszenia. [...] To, że Państwo dzisiaj tutaj jesteście, ja myślałem, że po tym jubileuszu już będziemy mogli tak spokojniej pracować, a Państwo znów, że tak powiem pokazujecie, że jeszcze trzeba tę poprzeczkę podnosić wyżej i wyżej. Z pełną świadomością patrząc na naszą szkołę chciałbym powiedzieć, że dzięki współpracy właśnie z Państwem, że dzięki temu, że organem prowadzącym jest minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi nasza szkoła kwitnie i nie boję się powiedzieć, że jest taką perełką, jeżeli chodzi o mapę szkół ponadpodstawowych w naszej najbliższej okolicy. Mam nadzieję, że to co zostało do tej pory wykonane będzie owocowało w przyszłości i Państwo tak jak do tej pory nas wspieraliście, tak dalej będziecie nas wspierali - mówił dyrektor ZSCKR w Starym Lubiejewie, Roman Malicki.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: ZSCKR w Starym Lubiejewie świętował jubileusz 65-lecia istnienia szkoły (zdjęcia, wideo)

1/171
2/171
3/171
4/171
5/171
6/171
7/171
8/171
9/171
10/171
11/171
12/171

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.