Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Edukacja


Młodzież zapobiega pożarom. Kto zdobył pierwsze miejsca?

Uczestnicy musieli zmierzyć się z testem jednokrotnego wyboru, a następnie odbyły się zmagania ustne, gdzie trzeba było odpowiedzieć na wylosowane pytania, w skład których wchodziły także pytania o sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

2023/03/dsc-0720-jpg_6413145c3c699 Fot. Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka

W dniu 15 marca w budynku Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". To ważne wydarzenie, które ma na celu kształtowanie umiejętności z zakresu ochrony ludności, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży. Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Ostrowskie we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej, Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrowi Mazowieckiej, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, Bankiem Spółdzielczym w Ostrowi Mazowieckiej, Nadleśnictwem Ostrów Mazowiecka oraz Dyrekcją Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej.

W turnieju wzięło udział 47 uczniów ze szkół z terenu powiatu. Eliminacje przeprowadzone były w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe (klasy I-IV oraz klasy V-VIII) i szkoły ponadpodstawowe. Uczestnicy musieli zmierzyć się z testem jednokrotnego wyboru, a następnie odbyły się zmagania ustne, gdzie trzeba było odpowiedzieć na wylosowane pytania, w skład których wchodziły także pytania o sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

Klasyfikacja ostateczna przedstawia się następująco:

W grupie I (klasy I - IV szkół podstawowych) pierwsze miejsce zajął Filip Równy ze Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie, drugie miejsce zajął Alan Kowalczyk z tego samego zespołu, a trzecie miejsce przypadło Kubie Bukowskiemu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Komorowie.

W grupie II (klasy V – VIII szkół podstawowych) zwyciężył Adam Wyszogrodzki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni, drugie miejsce przypadło Natalii Osińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowi Mazowieckiej, a trzecie miejsce zajął Sebastian Mikołajczyk ze Szkoły Podstawowej w Orle.

W grupie III (szkoły ponadpodstawowe) pierwsze miejsce zdobył Karol Figat z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, drugie miejsce przypadło

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.