Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Nagrody dla najlepszych hodowców bydła mlecznego

Hodowcy z całego regionu mieli okazję zapoznać się z wynikami badań i porozmawiać o tym, jakie wnioski można z nich wyciągnąć w kontekście hodowli bydła mlecznego. 

2023/03/nagrody-dla-najlepszych-hodowcow-bydla-mlecznego-fot-urzad-gminy-andrzejewo-jpg_641c4a4fd6447 Fot. Urząd Gminy Andrzejewo

W dniu 16 marca 2023 roku odbyło się ważne spotkanie dla hodowców bydła mlecznego w Domu Weselnym "Stary Młyn" w Zarębach Kościelnych. Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka zorganizował zgromadzenie, na którym przewodnim tematem było przedstawienie wyników prowadzonej oceny wartości użytkowej bydła mlecznego, uzyskanych w roku 2022. Część dyskusji dotyczyła kwestii takich jak dieta bydła, jego warunki hodowlane, kwestie sanitarno-epidemiologiczne oraz inne aspekty, które wpływają na wyniki oceny wartości użytkowej.

Podczas spotkania wręczono także nagrody najlepszym hodowcom bydła mlecznego. Wójt Gminy Andrzejewo, Beata Ponichtera, miała zaszczyt wręczyć nagrody hodowcom z tej gminy. Osobami nagrodzonymi za najlepszą wydajność w gminie Andrzejewo pod względem średniej ilości mleka z udoju za rok 2022 byli: Hilarczuk Stanisław, Godlewski Krzysztof oraz Tryniszewski Paweł.

Tego typu nagrody są bardzo ważne dla hodowców bydła mlecznego, ponieważ stanowią potwierdzenie ich ciężkiej pracy i zaangażowania w hodowlę. To także forma uznania dla hodowców, którzy osiągają najlepsze wyniki i wyróżniają się w swojej dziedzinie.

Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka to organizacja zrzeszająca hodowców bydła mlecznego z województwa mazowieckiego. Związek prowadzi działania na rzecz rozwoju hodowli bydła mlecznego, popularyzacji dobrych praktyk hodowlanych, a także reprezentuje interesy hodowców wobec władz i instytucji państwowych.

Wnioski i wyniki z tego spotkania mają ogromne znaczenie dla hodowców bydła mlecznego, ale również dla całej branży. To wiedza, która przyczynia się do rozwoju hodowli, poprawiając jej jakość oraz efektywność, a także wpływając na jakość produktów mleczarskich na rynku.

Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka kontynuuje swoją działalność, organizując kolejne spotkania, które mają na celu popularyzację i rozwój hodowli bydła mlecznego w regionie mazowieckim. Hodowcy bydła mlecznego mają możliwość dzielenia się swoim doświadczeniem i wiedzą, a także wymiany informacji z innymi hodowcami. To ważne inicjatywy, które przyczyniają się do rozwoju i poprawy jakości hodowli, a także do promocji zdrowych i wartościowych produktów mleczarskich.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Wasze opinie

http://gratojad.pl   18:54, 23.03.2023

Brawa, świetna robota

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.