Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Stary Lubotyń


Stacja uzdatniania wody w Starym Lubotyniu już działa!

Mieszkańcy Starego Lubotynia mogą cieszyć się świetną wiadomością. Urząd Gminy poinformował, iż oddano do użytku nowoczesną stację uzdatniania wody.

2023/03/stacja-uzdatniania-wody-w-starym-lubotyniu-juz-dziala-fot-urzad-gminy-w-starym-lubotyniu-jpg_641d99f7e262d Fot. Urząd Gminy Stary Lubotyń

Urząd Gminy w Starym Lubotyniu poinformował o oddaniu do użytku stacji uzdatniania wody. Stacja przeszła gruntowną modernizację, która polegała na wymianie większości wyposażenia oraz zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Najważniejszą zmianą jest zastosowanie w pełni automatycznego systemu sterującego procesem uzdatniania wody, który umożliwia zdalne sterowanie całym procesem. Dzięki temu stacja może działać bardziej efektywnie i sprawniej, a mieszkańcy Starego Lubotynia mają pewność, że woda pitna jest w pełni bezpieczna i zdatna do picia. Warto również podkreślić, że stacja uzdatniania wody została wyposażona w agregat prądotwórczy o mocy 40 kW. To rozwiązanie pozwala na ciągłą pracę stacji w przypadku przerw w dostawie energii elektrycznej z sieci, co ma kluczowe znaczenie w przypadku awarii lub utrudnień w dostawie prądu.

Inwestycja została sfinansowana z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. To ważna informacja, ponieważ pokazuje, że władze państwowe inwestują w rozwój infrastruktury wodociągowej, co ma wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców. Woda jest jednym z podstawowych dóbr, a dostęp do czystej wody pitnej jest niezbędny dla zdrowia i dobrej kondycji organizmu.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.