Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Stary Lubotyń


Wyższa jakość wody pitnej w Gniazdowie - intensywne prace przy modernizacji stacji uzdatniania

W Gniazdowie trwają intensywne prace przy modernizacji stacji uzdatniania wody. To ogromna inwestycja, która przyniesie wiele korzyści dla mieszkańców miejscowości.

2023/03/trwa-modernizacja-stacji-uzdatniania-wody-w-gniazdowie-fot-urzad-gminy-stary-lubotyn-jpg_641d9d4806779 Fot. Urząd Gminy Stary Lubotyń

W miejscowości Gniazdowo znajdującej się na terenie Starego Lubotynia trwa modernizacja stacji uzdatniania wody. W ostatnim czasie wykonano bardzo intensywne prace. Generalny wykonawca inwestycji, firma ACA Arkadiusz Czyżewski, przystąpił już do demontażu urządzeń i wyposażenia stacji. W ramach inwestycji planowana jest kompleksowa wymiana urządzeń i osprzętu służącego do uzdatniania wody. W miejsce starych i nieefektywnych urządzeń zostaną wprowadzone nowe, bardziej wydajne i co ważne, mniej energochłonne. Nowoczesne technologie, które zostaną zastosowane w procesie uzdatniania wody, zapewnią wysoką jakość wody pitnej. Całość produkcji wody pitnej będzie się odbywała automatycznie, co znacznie zwiększy efektywność pracy stacji uzdatniania wody. Ponadto, dzięki temu rozwiązaniu, operatorzy stacji będą mieli więcej czasu na kontrolowanie i utrzymywanie jakości wody.

Jednocześnie zmodernizowane zostaną dwie studnie, w których zamontowane zostaną energooszczędne pompy. Dzięki temu zmniejszy się zużycie energii elektrycznej oraz koszty eksploatacyjne. Warto również wspomnieć o stacjonarnym agregacie prądotwórczym o mocy 80 kW, który zostanie zainstalowany na stacji uzdatniania wody. Ten element infrastruktury zapewni ciągłość pracy stacji nawet w czasie przerw w dostawie energii elektrycznej. Inwestycja ta jest finansowana z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, co świadczy o jej strategicznym znaczeniu dla rozwoju miasta i regionu. Modernizacja stacji uzdatniania wody to ważny krok w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców i ochrony środowiska naturalnego.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.