Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Gmina Andrzejewo zaprasza do wzięcia udziału w konkursie "Przeszłość/Przyszłość 2023"

Gmina Andrzejewo zachęca działaczy z terenu gminy do spróbowania swoich sił i wzięcia udziału w konkursie pn. "Przeszłość/Przyszłość 2023", organizowanego przez Fundację im. Janusza Kurtyki. Fundacja pragnie nagrodzić te projekty, które promują polską historię i walczą z jej zapomnieniem.

2023/03/konkurs-pn-przyszlosc-przeszlosc-2023-fot-urzad-gminy-andrzejewo-jpg_642183d07c2a6 Fot. Urząd Gminy Andrzejewo

Fundacja im. Janusza Kurtyki, która od lat działa na rzecz ochrony polskiej historii i pamięci narodowej, zaprasza do udziału w III edycji Konkursu o Nagrody Przeszłość/Przyszłość 2023. Konkurs kierowany jest do lokalnych kandydatów, którzy działają na terenie gminy Andrzejewo. Inicjatywa ma na celu wskazanie i nagrodzenie działań, które pomimo swoich ewidentnych atutów, pozostają szerzej nieznane. Fundacja im. Janusza Kurtyki chce w ten sposób dokonać przeglądu i nagrodzić te projekty, które skutecznie promują polską historię i walczą z jej zapominaniem.

Zgłoszenia można dokonywać w trzech kategoriach: upamiętnienie w terenie, dyplomacja publiczna i troska o dobre imię Polski za granicą, strażnicy ksiąg oraz innowacyjne formy edukacji historycznej. Każdy, kto spełnia warunki regulaminu konkursu, może wziąć udział w konkursie bez opłaty. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia 2023 roku, a przedstawiciele gminy Andrzejewo angażujący się w konkursie, zostaną zaproszeni na główną galę konkursową - Przegląd Przeszłość/Przyszłość, która odbędzie się pod koniec sierpnia 2023 roku. Podczas gali wręczone zostaną nagrody dla najlepszych projektów, a także Nagroda im. Janusza Kurtyki w VII edycji konkursu.

Fundacja im. Janusza Kurtyki działa na rzecz ochrony polskiej historii i pamięci narodowej. Organizacja ta realizuje szereg projektów, które mają na celu przybliżenie polskiej historii szerokim kręgom społeczeństwa, w szczególności młodym ludziom. Konkurs Przeszłość/Przyszłość to jedna z wielu inicjatyw, które Fundacja prowadzi, by upowszechnić wiedzę o naszej historii. Udział w konkursie jest doskonałą okazją dla lokalnych działaczy i organizacji, które chcą walczyć z zapominaniem polskiej historii. To szansa, by zaprezentować swoje projekty i przyczynić się do upamiętnienia ważnych wydarzeń i postaci. Konkurs jest też sposobem na wymianę doświadczeń i nawiązanie kontaktów z innymi organizacjami i osobami działającymi na rzecz ochrony dziedzictwa narodowego.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: https://fundacjakurtyki.pl/iii-edycja-konkursu-o-nagrody-przeszlosc-przyszlosc/. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z regulaminem i zgłaszania swoich projektów. Pamiętajmy, że nasza historia to nasza tożsamość, a jej pamięć i upamiętnienie to nasz obowiązek wobec przyszłych pokoleń.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.