Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Boguty Pianki


W Bogutach-Piankach odbędą się uroczystości z okazji 18. rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II

Na terenie gminy Boguty-Pianki zostanie zorganizowana uroczystość z okazji 18. Rocznicy Śmierci Papieża Jana Pawła II. Będzie to idealna okazja, aby uczcić pamięć o człowieku, który inspirował ludzi na całym świecie.

jan-pawel-2-statue-2688276_1280 Zdjęcie ilustracyjne

Urząd Gminy Boguty-Pianki zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w uroczystych obchodach 18. Rocznicy Śmierci Papieża Jana Pawła II, które odbędą się w niedzielę 2 kwietnia. Jest to wyjątkowa okazja, aby uczcić pamięć jednego z największych Polaków, który swoim życiem i nauczaniem zainspirował miliony ludzi na całym świecie. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00 mszą świętą w kościele parafialnym w Bogutach-Piankach. To moment, w którym wszyscy uczestnicy będą mogli złożyć hołd zmarłemu papieżowi i pomodlić się za jego duszę. Następnie, tuż po mszy, wszyscy uczestnicy udadzą się na przemarsz wraz ze sztandarami pod budynek szkoły, gdzie odbędzie się krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów.

To niezwykle ważne, że w uroczystościach wezmą udział uczniowie, ponieważ Papież Jan Paweł II kładł duży nacisk na edukację i kształcenie młodego pokolenia. Dlatego też uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach-Piankach przygotują krótki program artystyczny, który będzie stanowił hołd dla papieża. Na koniec, wszyscy zgromadzeni ponownie przemaszerują pod kościół parafialny w celu zakończenia uroczystości. To będzie czas, w którym wszyscy będą mogli podzielić się swoimi refleksjami i wspomnieniami związanymi z postacią Papieża Jana Pawła II.

Dodatkowo już od godziny 8:00, przy kościele będzie można zakupić stroiki wielkanocne wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach-Piankach. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany dla rodziny z miejscowości z Tymianek-Pachoł, która ucierpiała w pożarze. To okazja, aby wspomóc osoby, które potrzebują pomocy i jednocześnie uczcić pamięć Papieża Jana Pawła II.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.