Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Ekologiczne rozwiązania dla mieszkańców gminy Andrzejewo - spotkanie informacyjne w urzędzie gminy

W gminie Andrzejewo odbędzie się spotkanie skierowane do wszystkich mieszkańców, które będzie dotyczyć nowego programu "Czyste powietrze" oraz wymiany źródeł ciepła. Uczestnicy spotkania dowiedzą się wielu informacji na temat nowości, dotacji oraz wniosków.

2021/09/urzad-gminy-w-andrzejewie-fot-ostrowmaz24-1-jpg_61372fc5122aa

Urząd Gminy Andrzejewo zaprasza wszystkich mieszkańców z terenu gminy do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym programu "Czyste powietrze" oraz wymiany źródeł ciepła. Spotkanie odbędzie się w środę 5 kwietnia o godz. 13.30 w sali konferencyjnej urzędu gminy. Program "Czyste powietrze" jest jednym z najważniejszych programów rządowych, której celem jest walka z zanieczyszczeniem powietrza w Polsce. Program przewiduje dotacje na wymianę źródeł ciepła oraz termomodernizację budynków, a wysokość dotacji wynosi nawet do 100 proc. kosztów. Podczas spotkania poruszane będą tematy dotyczące programu, takie jak: kto może dostać dotację, na co i w jakiej wysokości, jak rozpocząć i napisać prawidłowy wniosek. Dodatkowo, uczestnicy dostaną darmowy kontakt do doradcy, który pomoże w wypełnieniu wniosku.

Kolejnym ważnym tematem, który zostanie poruszony na spotkaniu, jest wymiana źródeł ciepła. W ramach programu "Czyste powietrze" możliwe jest uzyskanie dotacji na zakup i montaż urządzeń takich jak pompy ciepła, kotły zagazowujące drewno i pellety. Na spotkaniu zostaną omówione kwestie dotyczące wysokości dotacji oraz prefinansowania, czyli jak dostać dotację od ręki.

Ostatni blok spotkania będzie poświęcony fotowoltaice. Poruszane będą tematy dotyczące nowych dotacji na 2023 rok oraz zasad oddawania prądu do PGE. To niezwykle ważne zagadnienia, które pomogą mieszkańcom gminy Andrzejewo w podejmowaniu decyzji o inwestycji w panele fotowoltaiczne.

Warto zaznaczyć, że spotkanie informacyjne jest skierowane do wszystkich mieszkańców gminy Andrzejewo, a nie tylko do tych, którzy planują skorzystać z programu "Czyste powietrze" lub wymienić źródła ciepła. To doskonała okazja, aby zdobyć wiedzę na temat programu oraz ekologicznych rozwiązań.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.