Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Harmonia w diecie, kuchni i portfelu - warsztaty dla mieszkańców Andrzejewa

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Andrzejewie odbyły się warsztaty zorganizowane przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej skierowane dla rodzin z dziećmi i seniorów. Spotkanie składało się z trzech etapów, podczas których uczestnicy wzięli aktywny udział w zabawie oraz zdobyli wiele cennych informacji o zdrowym odżywianiu.

2023/04/warsztaty-o-zdrowym-odzywianiu-fot-urzad-gminy-andrzejewo-jpg_643959cad93cd Fot. Urząd Gminy Andrzejewo

W czwartek 13 kwietnia w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Andrzejewie odbyły się warsztaty zorganizowane przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Działanie to realizowane było z Programu Operacyjnego "Pomoc Żywnościowa 2014-2022". Warsztaty skierowane były dla rodzin z dziećmi oraz seniorów i miały na celu edukację w zakresie zdrowego odżywiania, mądrego robienia zakupów oraz niemarnowania żywności. Warsztaty przeprowadzono w trzech etapach. Pierwszy z nich nosił nazwę "Harmonia w diecie" i poświęcony był tematom takim jak wpływ hormonów na samopoczucie oraz zasady zdrowego odżywiania. Na drugim etapie, "Harmonia w kuchni", uczestnicy mieli okazję wziąć udział w quizie kulinarnym. Ostatni etap, "Harmonia w portfelu", poświęcony był zasadom mądrego robienia zakupów oraz niemarnowania żywności.

Warsztaty odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczestnicy bardzo chętnie brali udział w każdym etapie szkolenia, a w zabawy ruchowe zaangażowały się osoby z każdej grupy wiekowej. Na warsztatach zapewnione były atrakcyjne materiały szkoleniowe dla uczestników. Na zakończenie warsztatów każda osoba dorosła otrzymała certyfikat uczestnictwa, a dzieci otrzymały prezenty od organizatorów. W spotkaniu uczestniczyła również wójt gminy Andrzejewo Beata Ponichtera, sekretarz gminy Andrzejewo Robert Rosiak oraz kierownik GOPS w Andrzejewie Bożena Zalewska wraz z pracownikami.

Warsztaty zorganizowane przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Andrzejewie były doskonałą okazją do zdobycia wiedzy na temat zdrowego odżywiania, mądrego robienia zakupów oraz niemarnowania żywności. Dzięki temu rodziny z dziećmi oraz seniorzy mogą lepiej zrozumieć, jak ważne jest dbanie o swoje zdrowie i budżet domowy. Jest to również świetna inicjatywa, która pomaga wzmocnić więzi międzyludzkie i zacieśnić współpracę między różnymi grupami społecznymi.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.