Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Boguty Pianki


Krok w przyszłość - Modernizacja Szkoły Podstawowej w Bogutach-Piankach

Podpisano umowę na modernizację Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach-Piankach. Przebudowa obejmie zmianę sposobu użytkowania pomieszczeń na oddział przedszkolny oraz remont i przebudowę sanitariatów i korytarzy.

2023/04/podpisanie-umowy-na-modernizacje-szkoly-podstawowej-fot-urzad-gminy-w-bogutach-piankach-jpg_6448e584a6d86 Fot. Urząd Gminy w Bogutach-Piankach

Modernizacja infrastruktury edukacyjnej Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach-Piankach właśnie weszła w fazę realizacji. We wtorek 25 kwietnia w Urzędzie Gminy Boguty-Pianki podpisano umowę z wykonawcami tego zadania, które finansowane jest ze środków Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowity koszt modernizacji wyniesie 1 mln 918 tys. 913.34 złote, a wykonawcą będzie firma Zakład Budowlany Stanisław Mączyński z Wysokiego Mazowieckiego.W ramach modernizacji zostanie wykonana przebudowa i zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń w budynku Szkoły Podstawowej w Bogutach-Piankach na oddział przedszkolny.

Zmiana sposobu użytkowania części pomieszczeń zlokalizowanych na parterze, w piwnicy i na I piętrze na oddział przedszkolny, będzie stanowiła istotny postęp dla tej placówki edukacyjnej. Istniejące pomieszczenia na parterze po przebudowie zostaną przeznaczone pod zaplecze kuchenne ze stołówką szkolną. Przebudowie ulegnie również toaleta damska, a pozostałe pomieszczenia tj. korytarz, przedsionek i schowek przeznaczone są jedynie do remontu.

Na piętrze budynku zamówieniem objęte są pomieszczenia pomocnicze, sekretariat, pomieszczenie dyrektora, łazienka, schowek oraz korytarze i hol, które również zostaną przebudowane na oddział przedszkolny. Część sanitariatów oraz komunikacja, znajdujące się w sąsiedztwie drugiej klatki schodowej, na I piętrze, także przeznaczone są do przebudowy i remontu.

Modernizacja Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach-Piankach jest ważnym krokiem dla tej placówki edukacyjnej i jej uczniów. Dzięki modernizacji budynek stanie się bardziej funkcjonalny i dostosowany do potrzeb, co przełoży się na lepsze warunki nauki i rozwoju dzieci. 

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.