Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Wąsewo


Dyżur pracownika ds. gospodarki leśnej w lasach prywatnych do końca roku

Gospodarka leśna jest niezwykle ważnym aspektem zarządzania lasami, zarówno publicznymi, jak i prywatnymi. Właściciele prywatnych lasów często nie mają dostępu do wiedzy i informacji dotyczących sposobów, w jakie należy zarządzać lasem, aby był on zdrowy, zrównoważony i mógł przynosić zyski. 

2021/04/drzewo-las-fot-freepik-jpg_6089196438c3b Zdjęcie ilustracyjne

Starosta ostrowski postanowił powołać pracownika, który będzie zajmował się tematyką gospodarki leśnej w lasach prywatnych. Urząd Gminy Wąsewo przypomina, że od 1 lutego 2023 roku do końca roku, w każdą środę w godzinach od 9.00 do 11.00, w sali konferencyjnej urzędu gminy, na zlecenie starosty ostrowskiego, będzie pełnił dyżur pracownik zajmujący się tematyką gospodarki leśnej w lasach prywatnych. Osoby zainteresowane mogą skontaktować się z nim osobiście w wyżej wskazanym terminie lub telefonicznie pod numerem 730111937.

Pracownik ten odpowiedzialny jest za udzielanie informacji na temat wycinki, trzebieży, zabiegów pielęgnacyjnych oraz innych zagadnień związanych z zarządzaniem prywatnymi lasami. Będzie to doskonała okazja dla właścicieli prywatnych lasów, aby zdobyć niezbędną wiedzę i poradę od specjalisty.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.