Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Wąsewo


Helikopter nad Wąsewem!

Mieszkańcy Wąsewa i okolic mogą być spokojni, jeśli chodzi o śmigłowiec, który w ostatnim czasie krążył nad gminą i na chwilę wylądował na stadionie piłkarskim.

2023/04/helikopter-zachod-slonca-jpg_644b670b7ba82 Zdjęcie ilustracyjne

W tym tygodniu w porze nocnej nad Wąsewem krążył helikopter. Jak się okazało, był to śmigłowiec należący do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które regularnie przeprowadza próbne lądowania w wyznaczonych miejscach, w tym na boisku w Wąsewie. Te próby lądowania są niezbędne, aby personel medyczny mógł przygotować się na wypadek nagłej potrzeby ratowania ludzkiego życia w trudnych warunkach, takich jak ciemność czy złe warunki pogodowe. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe działa na całym obszarze kraju i jest częścią systemu ratunkowego, który zapewnia szybką i skuteczną pomoc medyczną w sytuacjach awaryjnych.

W gminie Wąsewo to była tylko rutynowa operacja, której celem było zapewnienie, że personel medyczny jest w pełni przygotowany na ewentualne nagłe sytuacje. Warto pamiętać, że takie ćwiczenia są niezbędne, aby zapewnić szybką i skuteczną pomoc medyczną w razie potrzeby, co przyczynia się do ochrony zdrowia i życia ludzkiego.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.