Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Wąsewo


Wyróżnienie bohaterów. Uroczyste obchody Dnia Strażaka w gminie Wąsewo

Uroczystość obchodów Gminnego Dnia Strażaka odbyła się w gminie Wąsewo. Wydarzenie to cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców i był to doskonały moment na uhonorowanie strażaków za ich trudną i niebezpieczną pracę, jaką wykonują na co dzień.

2023/05/dzien-strazaka-w-wasewie-fot-urzad-gminy-wasewo-jpg_6454a243ccac6 Fot. Urząd Gminy Wąsewo

W środę 3 maja obchody rozpoczęły się zbiórką uczestników przy remizie OSP Wąsewo. Stamtąd strażacy oraz zaproszeni goście przemaszerowali do kościoła parafialnego, gdzie odbyła się msza pod przewodnictwem ks. proboszcza Leszka Rukata. Po zakończeniu nabożeństwa odbyło się symboliczne złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pamiątkowym obelisku na Placu im. ks. M. Kłobukowskiego celem upamiętnienia 232. rocznicy Konstytucji 3 Maja. Kolejnym punktem programu był przemarsz zwartym szykiem druhów wraz z gośćmi i przybyłymi mieszkańcami na plac przed Urzędem Gminy Wąsewo, gdzie miała miejsce uroczysta ceremonia.

Apel rozpoczął się meldunkiem złożonym przez dowódcę uroczystości druha Adama Kośnika, Komendanta Gminnego, druhowi Rafałowi Kowalczykowi, Członkowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. Następnie odśpiewano hymn państwowy. Gości i strażaków przywitał dh Rafał Kowalczyk.

Dzień Strażaka to doskonała okazja do wręczenia odznaczeń i wyróżnień w uznaniu szczególnych zasług dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP. Podczas uroczystości odznaczenia otrzymało wielu zasłużonych strażaków oraz osoba cywilna za wyróżniającą się działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczono pięciu strażaków oraz Annę Marszał. Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczono dziewiętnastu druhów, a Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa wyróżniono osiem strażaków. Ponadto wyróżniono również Strażaków Wzorowych, odznaką Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz za wysługę lat.

Po uroczystościach odbył się poczęstunek dla zaproszonych gości i strażaków, podczas którego można było porozmawiać o pracy strażaków oraz o ich działaniach w ramach ochrony przeciwpożarowej. Obchody Gminnego Dnia Strażaka to doskonała okazja, aby wyrazić swoją wdzięczność i uhonorować ich za ich ciężką pracę i poświęcenie.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.