Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Boguty Pianki


Podpisano umowę na modernizację dróg w gminie Boguty-Pianki

Modernizacja infrastruktury drogowej jest jednym z najważniejszych zadań dla rozwoju każdej gminy. Poprawa stanu dróg pozwala na poprawienie komunikacji między miejscowościami, ułatwia przemieszczanie się mieszkańcom i przyspiesza transport towarów. 

2023/05/podpisano-umowe-na-modernizacje-drog-w-gminie-boguty-pianki-fot-urzad-gminy-boguty-pianki-jpg_6458b1e11328a Fot. Urząd Gminy w Bogutach-Piankach

W dniu 5 maja 2023 roku w Urzędzie Gminy w Bogutach-Piankach została podpisana umowa z wykonawcą, którego zadaniem będzie modernizacja infrastruktury drogowej na terenie gminy. Projekt ten zostanie sfinansowany ze środków Programu Rządowego Funduszu #PolskiŁad, który ma na celu wspieranie rozwoju gmin i miast w Polsce. W ramach realizacji inwestycji planowana jest modernizacja dwóch odcinków dróg, które są w złym stanie technicznym. Pierwszym z nich jest droga gminna nr 26201W Boguty - Pianki – DW 694 – Tymianki – Bucie. Jest to droga publiczna o nawierzchni asfaltowej, która posiada liczne nierówności i deformacje. Szerokość nawierzchni jest zmienna i wymaga regulacji.

Drugim odcinkiem do modernizacji są ulice Wierzbowa i Spacerowa w miejscowości Boguty – Żurawie. Obecnie te ulice mają nawierzchnię żwirową, która wymaga gruntownej przebudowy. Łączna długość przebudowywanych dróg wynosi 4317m a koszt całkowity zadania wynosi 6 mln 17 tys. 562.83 złote. Wykonawcą tego projektu będzie Firma Transportowo-Usługowa Mirosław Przesmycki, która specjalizuje się w tego typu inwestycjach i ma duże doświadczenie w modernizacji dróg.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.