Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Stary Lubotyń


Wdzięczność dla naszych bohaterów - Gminny Dzień Strażaka w Starym Lubotyniu

Co roku, 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. To ważne święto jest okazją do wyrażenia naszej wdzięczności i uznania dla odważnych druhów, którzy narażają swoje życie, aby ratować innych. Druhny i druhowie z gminy Stary Lubotyń również postanowili należycie uczcić ten dzień.

2023/05/gminny-dzien-strazaka-w-starym-lubotyniu-fot-urzad-gminy-stary-lubotyn-jpg_645b3eb5de78c Fot. Urząd Gminy Stary Lubotyń

W tym roku w środę 3 maja druhny i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Stary Lubotyń postanowili wspólnie świętować Gminny Dzień Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką pododdziałów pod remizą OSP w Starym Lubotyniu, skąd nastąpił przemarsz do kościoła parafialnego pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Starym Lubotyniu. Punktem kulminacyjnym było uroczyste nabożeństwo celebrowane przez ks. kanonika Janusza Tyszkę proboszcza parafii. Po mszy świętej wszyscy zgromadzeni przemaszerowali do strażnicy w Starym Lubotyniu, gdzie odbył się uroczysty apel. Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, druh Jan Jasionek, dokonał otwarcia uroczystości i przywitał wszystkich strażaków, prezesów poszczególnych jednostek oraz zaproszonych gości, w tym wójta gminy Ireneusza Gumkowskiego oraz przewodniczącego Rady Gminy Janusza Legackiego. Na wydarzeniu pojawiło się również wiele dzieci i młodzieży z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Sulęcina Szlacheckiego i Starego Lubotynia, co pokazuje, że kultywowanie tradycji strażackich i praca na rzecz społeczeństwa przekazywane są kolejnym pokoleniom.

Podczas uroczystości, prezes druh Jan Jasionek odczytał list prezesa Zarządu Głównego Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemara Pawlaka, w którym wyrażono uznanie dla strażaków oraz podziękowania za ich poświęcenie i ciężką pracę na rzecz bezpieczeństwa społeczeństwa. Następnie, druh Jasionek złożył również od siebie życzenia i wyrazy wdzięczności dla wszystkich strażaków oraz ich rodzin za trudną i odpowiedzialną pracę. Wójt Ireneusz Gumkowski także zabrał głos składając życzenia i wyrazy uznania, podkreślając wagę roli, jaką pełnią strażacy w życiu społeczności lokalnej.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.