Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Wizyta Zarządu NLOT w Ostrowi Mazowieckiej - początek nowej współpracy?

Zarząd Nadbużańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej odwiedził Ostrów Mazowiecką, mając na celu promocję Dorzecza Bugu jako atrakcyjnego regionu turystycznego i integrację środowisk zainteresowanych rozwojem turystycznym. Nasze miasto podczas tego spotkania otrzymało propozycję przystąpienia do organizacji.

2023/05/wizyta-zarzadu-nlot-w-ostrowi-mazowieckiej-fot-urzad-miasta-ostrow-mazowiecka-jpg_646f28c5c7ddb Fot. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka

We wtorek 23 maja Ostrów Mazowiecką odwiedził Zarząd Nadbużańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej z siedzibą w Siedlcach. Celem wizyty była realizacja misji organizacji, która polega na promowaniu Dorzecza Bugu jako atrakcyjnego regionu turystycznego, a także na integracji środowisk samorządu terytorialnego, gospodarczego i zawodowego zainteresowanych rozwojem turystycznym oraz dziedzictwem kulturowym i kulinarnym Dorzecza Bugu. W ramach wizyty odbyło się spotkanie z kierownictwem samorządu Ostrowi Mazowieckiej, po którym gościom zaprezentowano przykłady lokalnej rewitalizacji i adaptacji miejskiej infrastruktury do potrzeb mieszkańców.

Jednym z kluczowych miejsc, które odwiedzono była Galeria Sztuki Jatki służąca jako miejsce wystaw i spotkań artystycznych. Następnie, Zarząd NLOT miał okazję zwiedzić Starą Elektrownię, w której obecnie znajduje się wystawa poświęcona kulturze łowieckiej. Wystawa o prymasie Wyszyńskim na placu również przyciągnęła uwagę gości.

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Muzeum Dom Rodziny Pileckich dała Zarządowi NLOT pełniejszy obraz o historii i kulturze miasta, a centrum rekreacji nad stawem miejskim pokazało możliwości spędzania czasu wolnego w sercu Ostrowi Mazowieckiej.

Kulminacyjnym punktem wizyty był moment, gdy Zarząd NLOT złożył samorządowi Ostrowi Mazowieckiej propozycję podjęcia współpracy i przystąpienia do organizacji. To wydarzenie otwiera nowe możliwości dla Ostrowi Mazowieckiej w obszarze promocji turystycznej i kulturalnej regionu. Zarząd samorządu miejskiego zadeklarował przeprowadzenie analiz dotyczących potencjalnej współpracy z NLOT.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.