Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Wizyta Zarządu NLOT w Ostrowi Mazowieckiej - początek nowej współpracy?

Zarząd Nadbużańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej odwiedził Ostrów Mazowiecką, mając na celu promocję Dorzecza Bugu jako atrakcyjnego regionu turystycznego i integrację środowisk zainteresowanych rozwojem turystycznym. Nasze miasto podczas tego spotkania otrzymało propozycję przystąpienia do organizacji.

2023/05/wizyta-zarzadu-nlot-w-ostrowi-mazowieckiej-fot-urzad-miasta-ostrow-mazowiecka-jpg_646f28c5c7ddb Fot. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka

We wtorek 23 maja Ostrów Mazowiecką odwiedził Zarząd Nadbużańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej z siedzibą w Siedlcach. Celem wizyty była realizacja misji organizacji, która polega na promowaniu Dorzecza Bugu jako atrakcyjnego regionu turystycznego, a także na integracji środowisk samorządu terytorialnego, gospodarczego i zawodowego zainteresowanych rozwojem turystycznym oraz dziedzictwem kulturowym i kulinarnym Dorzecza Bugu. W ramach wizyty odbyło się spotkanie z kierownictwem samorządu Ostrowi Mazowieckiej, po którym gościom zaprezentowano przykłady lokalnej rewitalizacji i adaptacji miejskiej infrastruktury do potrzeb mieszkańców.

Jednym z kluczowych miejsc, które odwiedzono była Galeria Sztuki Jatki służąca jako miejsce wystaw i spotkań artystycznych. Następnie, Zarząd NLOT miał okazję zwiedzić Starą Elektrownię, w której obecnie znajduje się wystawa poświęcona kulturze łowieckiej. Wystawa o prymasie Wyszyńskim na placu również przyciągnęła uwagę gości.

Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Muzeum Dom Rodziny Pileckich dała Zarządowi NLOT pełniejszy obraz o historii i kulturze miasta, a centrum rekreacji nad stawem miejskim pokazało możliwości spędzania czasu wolnego w sercu Ostrowi Mazowieckiej.

Kulminacyjnym punktem wizyty był moment, gdy Zarząd NLOT złożył samorządowi Ostrowi Mazowieckiej propozycję podjęcia współpracy i przystąpienia do organizacji. To wydarzenie otwiera nowe możliwości dla Ostrowi Mazowieckiej w obszarze promocji turystycznej i kulturalnej regionu. Zarząd samorządu miejskiego zadeklarował przeprowadzenie analiz dotyczących potencjalnej współpracy z NLOT.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.