Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Wąsewo


Historia żyje w Wąsewie - Uroczystość poświęcenia tablicy nagrobkowej Rozalii Wasiłowskiej

Na cmentarzu parafialnym w Wąsewie odbyło się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy nagrobkowej Rozalii Wasiłowskiej, babci Marii Konopnickiej.

2023/05/uroczystosc-odsloniecia-tablicy-nagrobkowej-rozalii-wasilowskiej-fot-urzad-gminy-w-wasewie-jpg_64774c09414db Fot. Urząd Gminy Wąsewo

W poniedziałek 29 maja na cmentarzu parafialnym w Wąsewie odbyło się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy nagrobkowej Rozalii Wasiłowskiej, babci znanej polskiej poetki, Marii Konopnickiej. Wydarzenie to stanowiło istotny moment dla lokalnej społeczności, której głęboko zapadła w serca postać Konopnickiej, która miała ogromny wkład w polską literaturę i kulturę. Urząd Gminy Wąsewo złożył szczególne podziękowania Cezaremu Pałubińskiemu oraz Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim za organizację tej pamiątkowej uroczystości. Organizatorzy starannie przygotowali wszystkie elementy.

Wyjątkowym momentem była obecność prawnuczki Marii Konopnickiej, Joanny Modrzejewskiej, która wraz z córką zaszczyciła to wydarzenie swoją obecnością. Ich udział w uroczystości podkreślił historyczne znaczenie tego momentu, łącząc przeszłość z teraźniejszością i przyszłością, i przypominając nam o niezwykłym dziedzictwie, które Rozalia Wasiłowska przekazała swojej wnuczce, a ta z kolei - kolejnym pokoleniom Polaków.

Ceremonia była wyjątkowo poruszająca. Społeczność połączyła się, aby uczcić pamięć Rozalii Wasiłowskiej. Tablica nagrobkowa jest teraz stałym przypomnieniem o niezwykłej kobiecie, która jest integralną częścią historii tego miejsca. Wąsewo pokazało, że nie zapomina o swoich korzeniach, doceniając znaczenie historii i kultury. Znakomity przykład pokazuje, że nawet najmniejsze miejscowości mogą w pełni docenić i uczcić swoje dziedzictwo.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.