Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Tradycja sadzenia drzew przez absolwentów kwitnie w powiecie ostrowskim!

Fundacja Trees For Europe przez lata kształtuje w Polsce tradycję sadzenia drzew przez uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych jako symboliczną pamiątkę po ich czasie spędzonym w szkole. Najnowsza akcja, pod nazwą "Trees For Europe na Mazowszu", miała miejsce w powiecie ostrowskim przy wsparciu Fundacji PGNiG.

2023/06/akcja-sadzenia-drzew-przez-absolwentow-w-powiecie-ostrowskim-fot-starostwo-powiatowe-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_647ed9386b919 Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej

Fundacja Trees For Europe przez lata buduje w Polsce piękną tradycję - sadzenia drzew przez uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W ten sposób, zanim młodzi ludzie opuszczą mury swoich szkół, stając się jej absolwentami, zostawiają po sobie pamiątkę, która będzie rosnąć i zdobić teren szkoły na wiele lat. Najnowsza akcja sadzenia drzew, która odbyła się w powiecie ostrowskim, nazywała się "Trees For Europe na Mazowszu".

- Pomysł takiej akcji pojawił się w 2020 roku, kiedy z grupą bliskich mi osób zastanawialiśmy się, co moglibyśmy zrobić dobrego dla naszej okolicy, kraju, planety, ale żeby było to wydarzenie systematyczne, a nie jednorazowe. Wówczas pojawiła się koncepcja stworzenia w Polsce takiej właśnie tradycji, żeby każdy absolwent każdej szkoły posadził po sobie drzewko jako wyraz wdzięczności i symbol wzrostu, którego zaznał w szkole - opowiada Prezes Fundacji Trees For Europe Maciej Knuth.

Inicjatywa została przeprowadzona przy finansowym wsparciu Fundacji PGNiG. Warto zauważyć, że zaangażowanie firm w ekologiczne projekty na taką skalę pokazuje rosnącą świadomość odpowiedzialności biznesu za otaczające nas środowisko. Działania takie jak sadzenie drzew mają ogromne znaczenie, zarówno ze względu na aspekt edukacyjny, jak i ekologiczny.

- W tym roku zaprosiliśmy do naszej akcji uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Ostrowi Mazowieckiej i Małkini Górnej. W obu tych miejscowościach udało nam się obdarować łącznie 1500 dzieciaków, a każdy z nich dostał swoje własne drzewko, zawieszkę identyfikacyjną na drzewko, dostęp do e-lekcji pt. "jak dbać o ekologię w życiu codziennym?", instrukcję prawidłowego posadzenia drzewka oraz wydrukowany na ekologicznym papierze z odzysku list gratulacyjny - wyjaśnia Maciej Knuth.

Podczas ceremonii sadzenia drzew, której towarzyszyła atmosfera radości i nadziei na lepsze jutro, drzewka uczniom wręczyli znane postaci polityki i kultury. Był tam sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Arkadiusz Czartoryski, starosta ostrowski Zbigniew Chrupek oraz prezes Fundacji Trees For Europe Maciej Knuth.

- Mam wielką nadzieję, że nie jest to ostatni raz, kiedy pojawiamy się z naszą inicjatywą w tym pięknym regionie. Chcę też podziękować Fundacji PGNiG, która zdecydowała się wesprzeć nasz projekt na Mazowszu, finansując przedsięwzięcie - podziękował Maciej Knuth.

Celem takich działań jest nie tylko posadzenie drzew, ale również budowanie szerszej świadomości ochrony środowiska wśród młodego pokolenia. To one są przyszłością naszego kraju i to na nich spoczywa odpowiedzialność za dbanie o zdrowie naszej planety. Dzięki inicjatywie Trees For Europe uczniowie uczą się, jak ważne jest sadzenie drzew dla utrzymania równowagi ekologicznej i jak duże znaczenie ma to dla ich przyszłości.

Działania Fundacji Trees For Europe pokazują, że możliwe jest połączenie tradycji z ekologią i edukacją. Jest to inspirujący przykład dla innych szkół i organizacji w całej Polsce, a także na całym świecie. Każde drzewo, które zostaje posadzone, to krok w kierunku lepszej przyszłości dla nas wszystkich. Na koniec warto dodać, że nie ma lepszej pamiątki po szkolnych latach niż drzewo, które będzie rosło i kwitło, przypominając o tym ważnym etapie życia.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.