Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Ulica Spokojna w Ostrowi Mazowieckiej przechodzi metamorfozę

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Spokojnej w Ostrowi Mazowieckiej, obejmująca wykonanie ciągu pieszo-jezdnego oraz modernizację systemu odwodnienia. W związku z tym, Urząd Miasta informuje o możliwych utrudnieniach w dostępie do posesji przy tej ulicy.

2023/06/ulicja-spokojna-w-ostrowi-mazowieckiej-rozpoczela-modernizcje-fot-urzad-miasta-ostrow-mazowiecka-jpg_647eed3f20635 Fot. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka

Ulica Spokojna w Ostrowi Mazowieckiej zostaje poddana gruntownej przebudowie, która obejmować będzie wykonanie ciągu pieszo-jezdnego na odcinku o długości około 180 metrów. W związku z tym Urząd Miasta w Ostrowi Mazowieckiej informuje mieszkańców o tymczasowych utrudnieniach w dostępie do posesji położonych przy tej ulicy. Prace obejmujące wykonanie ciągu pieszo-jezdnego zapewnią bezpieczne i komfortowe przemieszczanie się zarówno pieszych, jak i kierowców. Nawierzchnia zostanie wykonana z trwałej i estetycznej kostki betonowej, która nie tylko poprawi wygląd ulicy, ale także zwiększy jej funkcjonalność.

Jednak to nie wszystko. W ramach przebudowy ulicy Spokojnej zaplanowano również kompleksową modernizację systemu odwodnienia. Przewiduje ona wykonanie studni chłonnych z przykanalikami i wpustami deszczowymi, które zapewnią efektywne odprowadzanie wód opadowych do gruntu. To istotne rozwiązanie, które pomoże zapobiec problemom związanych z gromadzeniem się wody po intensywnych opadach deszczu.

Wykonawcą robót drogowych jest firma Zakład Robót Budowlano - Drogowych "DROGBUD" Andrzeja Pecury. Firma ta ma na swoim koncie wiele udanych realizacji w zakresie budowy i modernizacji infrastruktury drogowej, co gwarantuje wysoką jakość przeprowadzanych prac.

Mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej muszą liczyć się z tymczasowymi utrudnieniami, ale docelowo inwestycja przyniesie wiele korzyści. Nowy ciąg pieszo-jezdny oraz ulepszony system odwodnienia poprawią komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców, a także podniosą estetykę ulicy Spokojnej.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.