Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Inwestycja w przyszłość - Uroczyste podpisanie umów ze spółkami wodnymi w Ostrowi Mazowieckiej

W Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się uroczyste podpisanie umów z lokalnymi spółkami wodnymi. W ramach umów, spółki otrzymają dotacje celowe, które umożliwią realizację zadań związanych z bieżącym utrzymaniem wód i urządzeń wodnych oraz finansowanie i dofinansowanie inwestycji na terenie powiatu.

2023/06/podpisanie-umow-ze-spolkami-wodnymi-fot-starostwo-powiatowe-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_64804ac58500a Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej

W czwartek 1 czerwca Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej stało się areną wyjątkowego wydarzenia, które ma znaczący wpływ na bieżące i przyszłe zarządzanie zasobami wodnymi w powiecie ostrowskim. W urzędzie odbyło się uroczyste podpisanie umów ze spółkami wodnymi, działającymi na terenie powiatu. Podpisanie umów jest wynikiem decyzji starostwa o przyznaniu dotacji celowej na realizację zadań związanych z bieżącym utrzymaniem wód i urządzeń wodnych. Umowy obejmują także finansowanie i dofinansowanie inwestycji zlokalizowanych na terenie powiatu.

Biorąc pod uwagę znaczenie zarządzania zasobami wodnymi dla lokalnej społeczności, powiat ostrowski w tym roku przeznaczył na ten cel ponad 87 tys. złotych. Środki te zostaną podzielone między 11 spółek wodnych, które od lat skutecznie dbają o stan wód na terenie powiatu.

Inwestycje w zarządzanie zasobami wodnymi to nie tylko kwestia odpowiedzialności ekologicznej, ale także praktyczne działanie na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców. Utrzymanie wód i urządzeń wodnych na odpowiednim poziomie ma kluczowe znaczenie dla lokalnego rolnictwa, przemysłu, a także dla ochrony przeciwpowodziowej.

Podpisanie umów jest znaczącym krokiem naprzód w zarządzaniu zasobami wodnymi na terenie powiatu ostrowskiego. Wszystkie strony zobowiązały się do konstruktywnej współpracy, mającej na celu nie tylko utrzymanie, ale również poprawę stanu wód i urządzeń wodnych.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.