Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Stary Lubotyń


Mural w Starym Lubotyniu ma na celu wzmocnienie tożsamości narodowej mieszkańców gminy

W Starym Lubotyniu powstał mural, który przedstawia ważne symbole narodowe i wydarzenia w historii Polski. Mural został zaprojektowany i wykonany przez artystę Piotra Karsznię, a jego realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu z Biura "Niepodległa".

2023/08/unnamed-jpg_64ddc0ab53195 Fot. Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Ziemi Lubotyńskiej/Facebook

Mural znajduje się na ścianie sklepu pana Tomasza Ogrodnika, który nieodpłatnie udostępnił ścianę na ten cel. Młodzież z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej również zaangażowała się w projekt, pomagając w przygotowaniu terenu i malowaniu niektórych elementów muralu.

Mural przedstawia wiele symboli narodowych, takich jak flaga Polski, orzeł biały, godło Polski, konstytucja 3 Maja, hymn Polski oraz sylwetki ważnych postaci historycznych, takich jak Józef Piłsudski, Adam Mickiewicz i Maria Skłodowska-Curie. Mural ma na celu wzmocnienie tożsamości narodowej i podniesienie stanu wiedzy o symbolach narodowych wśród mieszkańców gminy Stary Lubotyń.

Oprócz muralu, w ramach projektu "Wszyscy Jesteśmy Polakami" zostaną zorganizowane także konkurs wiedzy o symbolach narodowych oraz Międzypokoleniowy Bieg Niepodległej. Wszystkie wydarzenia będą odbywać się we współpracy z gminą Stary Lubotyń, Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II - Papieża Polaka w Starym Lubotyniu oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Starym Lubotyniu.

Mural jest pięknym i wzruszającym dziełem sztuki, które z pewnością będzie cieszyć oko mieszkańców Starego Lubotynia przez wiele lat. Jest to także doskonała okazja do przypomnienia sobie o naszych narodowych symbolach i wydarzeniach, które kształtowały historię Polski.

Wasze opinie

Albi   14:12, 17.08.2023

Wzmocnienie ,chyba tych piwożlopów podsklepowych.

Wincent   02:52, 19.08.2023

@Albi żałosny jesteś, chłopcze.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.