Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Stary Lubotyń


Stary Lubotyń: Sala gimnastyczna po modernizacji

Stary Lubotyń, 26 września 2023 r. - Gmina Stary Lubotyń zakończyła realizację zadania pn. "Modernizacja sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Starym Lubotyniu". Całkowita wartość inwestycji wyniosła 515 083,90 zł, z czego 297 850,00 zł pochodziło z dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w ramach programu "Mazowsze dla sportu 2023".

2023/09/xdsc-0017-800x445-jpg-pagespeed-ic-1fit6mflis-jpeg_6512c53e9c90a Fot. Urząd Gminy w Starym Lubotyniu

Prace modernizacyjne obejmowały wymianę opraw oświetleniowych, grzejników, stolarki okiennej, warstw podłogi sportowej, tynków i malowanie ścian oraz wymianę i montaż wyposażenia, tj. drabinek gimnastycznych, bramek i elektronicznej tablicy wyników.

Dzięki modernizacji sala gimnastyczna zyskała nowy, nowoczesny wygląd i poprawił się jej komfort użytkowania. Obiekt będzie teraz wykorzystywany nie tylko przez uczniów szkoły podstawowej, ale także przez mieszkańców gminy do uprawiania sportu i rekreacji.

"Modernizacja sali sportowej to ważna inwestycja dla naszej gminy. Dzięki niej poprawiliśmy warunki do uprawiania sportu i rekreacji dla mieszkańców Starego Lubotynia" - powiedział burmistrz Starego Lubotynia, Krystian Zaręba.

Program "Mazowsze dla sportu 2023" jest finansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Jego celem jest poprawa warunków do uprawiania sportu i rekreacji dla mieszkańców Mazowsza.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.