Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wybory


Konfederacja przedstawiła swój program w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

W poniedziałek 3 października w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się otwarte spotkanie przedstawicieli kandydatów do sejmu i senatu startujących z list Konfederacji. Gośćmi byli: Grzegorz Braun - poseł na Sejm RP IX kadencji, lider partii Konfederacja Korony Polskiej, Adam Kasjaniuk kandydat do senatu oraz Leszek Bogdan Szymański - wiceprezes Ruchu Prawdziwa Europa "Europa Christi", kandydat do Sejmu RP.

2023/10/img-2976-jpg_651eb54c1268f

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia Leszka Bogdana Szymańskiego. Kandydat Konfederacji do Sejmu RP przedstawił swoją osobę i poglądy polityczne partii. Podkreślił, że Konfederacja jest partią prawicową, która opowiada się za tradycyjnymi wartościami. Szymański zapowiedział, że w Sejmie będzie walczył o ochronę życia poczętego, rodziny i polskiej kultury.

- Aspekt polityczny skłonił mnie do przyjęcia propozycji kandydowania do sejmu. Zresztą nie czynię tego po raz pierwszy, bo w polityce jestem od 30 lat. Od komitetów obywatelskich i jeszcze troszkę wcześniej - mówi Leszek Bogdan Szymański.

Kolejnym mówcą był Adam Kasjaniuk. Kandydat Konfederacji do Senatu RP mówił o potrzebie zmiany obecnego systemu politycznego w Polsce. Kasjaniuk stwierdził, że obecne rządy są nieudolne i nie potrafią rozwiązać najważniejszych problemów kraju.

- Z doświadczenia przedsiębiorcy wiem, jakie są kłody rzucane pod nogi dla ludzi. Przez 18 lat mamy karuzelę dwóch partii, które rządzą obecnie. Czas najwyższy to zmienić -  mówi Adam Kasjaniuk. 

Ostatnim mówcą był Grzegorz Braun. Lider Konfederacji Korony Polskiej zapowiedział, że w wyborach parlamentarnych Konfederacja będzie walczyć o zdobycie jak największej liczby mandatów. Braun stwierdził, że Konfederacja jest jedyną partią, która może przedstawić program naprawczy dla Polski.

- Szliśmy do tych wyborów w 19 roku bardzo programowo mocni i bardzo lojalni wobec siebie w tamtych kampaniach. To była piękna rzecz. No i cały program diabli wzięli, szlak trafił, bo okazało się, że wyzwania są zupełnie nieprzewidziane - mówi Grzegorz Braun.

Spotkanie Konfederacji w Ostrowi Mazowieckiej było okazją do zaprezentowania poglądów politycznych partii. Kandydaci Konfederacji zapowiedzieli, że w Sejmie i Senacie będą walczyć o zmianę obecnego systemu politycznego w Polsce i wprowadzenie programu naprawczego dla kraju.

Wasze opinie

Kok   21:06, 05.10.2023

Ale masa ludzi niepraddopodobne

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Konfederacja przedstawiła swój program w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

1/38
2/38
3/38
4/38
5/38
6/38
7/38
8/38
9/38
10/38
11/38
12/38

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.