Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowi Mazowieckiej poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowi Mazowieckiej dołączyło do kampanii Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Już jesteś?" promującej rodzicielstwo zastępcze. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat potrzeby tworzenia rodzin zastępczych dla dzieci, które nie mogą mieszkać z własnymi rodzinami.

2023/11/juz-jestes-png_655b23c205559 Fot. Materiały organizatora

W Polsce jest obecnie ponad 40 tys. dzieci przebywających w pieczy zastępczej. Z tego ponad 12 tys. to dzieci pozbawione władzy rodzicielskiej, a ponad 27 tys. to dzieci umieszczone w pieczy zastępczej z powodu ubezwłasnowolnienia rodziców lub ich choroby psychicznej.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowi Mazowieckiej poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze dla dzieci w różnym wieku, z różnymi potrzebami i niepełnosprawnościami. Rodzina zastępcza to bezpieczny dom dla dziecka, które potrzebuje miłości i opieki.

Aby zostać rodziną zastępczą, należy spełnić określone warunki, w tym:

- być osobą pełnoletnią,

- posiadać pełną zdolność do czynności prawnych,

- posiadać dobrą kondycję psychiczną i fizyczną,

- posiadać stabilną sytuację materialną i mieszkaniową,

- mieć pozytywną opinię z dotychczasowej pracy zawodowej lub społecznej.


Osoby zainteresowane kandydowaniem na rodziny zastępcze mogą uzyskać więcej informacji na stronie internetowej www.juzjestem.info oraz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowi Mazowieckiej, ul. Widnichowska 20, tel. 29 645 53 98 wew. 24.

"Już jesteś?" - kampania Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.