Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Wąsewo


Termomodernizacja świetlicy w Dalekim - to nie tylko oszczędności, ale i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych (zdjęcia)

Koło Gospodyń Wiejskich Kogel-Mogel z Dalekiego zakończyło realizację projektu termomodernizacji świetlicy wiejskiej w miejscowości. Projekt zrealizowano przy wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych, w ramach programu dobrosąsiedzkiego Wzmocnij Swoje Otoczenie.

2023/12/mozliwe-zdjecie-glowne-jpg_656f3437f1c70 Fot. Urząd Gminy w Wąsewie

Główne prace polegały na hydroizolacji, ociepleniu i zabezpieczeniu fundamentów oraz dociepleniu i zabezpieczeniu ścian. W ramach projektu wybudowano również podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Dzięki termomodernizacji świetlica stanie się bardziej energooszczędna i przyjazna środowisku. Ocieplenie budynku pozwoli obniżyć koszty ogrzewania, a nowe okna i drzwi poprawią izolację termiczną.

Wybudowany podjazd dla osób niepełnosprawnych ułatwi im dostęp do świetlicy. Będzie to szczególnie ważne dla osób starszych i z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Realizacja projektu jest dowodem na niezwykłą determinację i siłę współpracy mieszkańców na rzecz i dla dobra lokalnej społeczności.

To drugi projekt KGW Kogel-Mogel Dalekie realizowany wspólnie z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi i kolejny realizowany na terenie Gminy Wąsewo.

Program #wzmocnijswojeotoczenie to ogólnopolski program grantowy, którego celem jest wsparcie oddolnych inicjatyw związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego, bezpieczeństwem, edukacją i ochroną środowiska. Więcej informacji o programie na stronie https://www.wzmocnijotoczenie.pl

Organizatorem programu są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A., https://www.energetycznykompas.pl

 

2023/12/kolaz-z-tych-z-bialymi-obramowkami-jpg_656f344ef087d Fot. Urząd Gminy w Wąsewie

2023/12/dwie-chatki-jpg_656f345d7cc7c Fot. Urząd Gminy w Wąsewie

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.