Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Jak rozpocząć inwestowanie w złoto?

Polacy coraz bardziej zainteresowani są inwestowaniem w złoto. Stawianie na kruszce to gwarancja ochrony kapitału w czasie inflacji oraz możliwość dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Nic dziwnego, że złote sztabki i monety bulionowe chętnie kupowane są zarówno przez zamożnych inwestorów, jak i tych z niewielkimi oszczędnościami. Jeśli i Ty chcesz rozpocząć inwestowanie w metale szlachetne, przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zacząć, by czuć się pewnie! 

2023/12/b3dc7a9fecf1da5128322a9be522d9cf-jpg_657c4e44de386

 Inwestowanie w złoto: podstawowe pojęcia 

Jeśli nie miałeś styczności ze złotem lokacyjnym i rynkiem metali inwestycyjnych, koniecznie musisz zapoznać się z kilkoma pojęciami, które ułatwią wybór właściwych produktów i ich zakup np. przez Internet.

  • Sztabki złota w sprzedaży detalicznej - mowa o sztabkach, które ważą od 1 do 500 g. Ich wartość wynosi zwykle od kilkuset złotych do przeszło kilkudziesięciu tysięcy. Szczerozłote sztabki o wadze 500 g kosztują ponad 135 tysięcy zł! 
  • Monety bulionowe - to produkty inwestycyjne w postaci monet, najczęściej o próbie złota 999.9. Wśród najpopularniejszych wyróżnić można Kanadyjski Liść Klonowy, Australijski Kangur, Wiedeńskich Filharmoników czy Krugerrand. Monety bulionowe na ogół nie mają wartości kolekcjonerskiej. 
  • Opakowanie CertiPack - specjalne opakowanie dla sztabek złota, które zabezpiecza przed uszkodzeniami i dodatkowo potwierdza autentyczność kruszców lokacyjnych. 
  • Bullion DNA - system identyfikacji/weryfikacji autentyczności monet Kanadyjski Liść Klonowy. 
  • Autentyczność złota - określają ją liczne elementy identyfikacyjne. W przypadku sztabek złota są to wytłoczone na ich powierzchni: nazwa mennicy, waga, próba, numer seryjny i numer certyfikacyjny. 
  • Wartość złota - na wartość złota wpływa jego waga wyrażona w gramach lub uncjach, a także czystość tj. próba. 
  • Próba - sposób określenia zawartości czystego chemicznie złota w stopie. Szczerozłote monety i sztabki mają najwyższą próbę 999.9. 
  • Uncja trojańska - odpowiada wadze 31,1035 g złota. 
  • Numizmaty kolekcjonerskie - monety bite w ograniczonej liczbie o wysokiej wartości kolekcjonerskiej. 
  • LBMA - Londyńskie Stowarzyszenie Rynku Kruszców, do którego należą liczni producenci złota z całego świata. To właśnie produkty akredytowane przez LBMA warto kupować m.in. ze względu na potwierdzoną ich autentyczność. 

 Kupno złota - wybierz autoryzowanego dystrybutora

Każdy, kto chce rozpocząć inwestowanie w złoto, w pierwszej kolejności musi określić swój budżet. Następnie trzeba wybrać dystrybutora, którym powinien być autoryzowany dostawca współpracujący z najlepszymi mennicami i rafineriami na świecie. Dzięki temu liczyć można na autentyczne złoto z akredytacją LBMA, a także na pomoc w doborze produktów czy realizacji transakcji przez Internet. Autoryzowani dostawcy oferują również wysyłkę złota w 24h ubezpieczonymi paczkami - na taką opcję liczyć mogą klienci Mennicy Skarbowej, jednego z liderów w sprzedaży kruszców inwestycyjnych w Polsce!

 Dywersyfikacja portfela - skorzystaj z pomocy doradcy finansowego 

Jeśli interesuje Cię dywersyfikacja portfela inwestycyjnego, czyli jego rozbudowa o nowe aktywa minimalizujące ryzyko inwestycyjne, warto, byś skorzystał z doradztwa ekspertów finansowych. Pomogą oni zaplanować Twoją indywidualną strategię tak, by przyniosła wielowymiarowe korzyści. W przypadku wyboru złota inwestycyjnego do celów dywersyfikacji portfela liczyć można na wzrostową tendencję kruszcu, a także na naprawdę niskie ryzyko z dużą stopą zysku. Warto też dodać, że ulokowanego kapitału nie trzeba monitorować, podobnie jak wskaźników rynku złota. Inwestowanie w sztabki czy monety bulionowe to długoterminowa ochrona majątku dla każdego.

Chcesz zacząć inwestowanie w złoto? Potrzebujesz więcej informacji? Liczysz na wsparcie doświadczonych specjalistów? Skorzystaj z pomocy Doradców Mennicy Skarbowej, której stacjonarne oddziały mieszczą się w największych miastach Polski. 

Pamiętaj! Każde inwestowanie, nawet w tak stabilne produkty inwestycyjne, jak złoto i srebro, niesie ze sobą ryzyko. Jeśli nie masz pewności co do swoich planów i ich skuteczności, skorzystaj ze wsparcia doradców finansowych, ekspertów zajmujących się szeroko rozumianą ekonomią lub specjalistów zatrudnianych przez mennice.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.