Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki


Siódemka naszych na podium (zdjęcia)

Ostatni turniej w 2023 roku został zakończony sukcesami w bardzo dobrym stylu. 16 grudnia ekipa Radosława Grabowskiego wystartowała na zawodach w Rydze - Baltic Cup. 

2023/12/img-8100-jpg_65815998ce441 Fot. Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai

- Co prawda była to wyprawa aż przez dwa obce państwa, ale opłacało się. Nasi zawodnicy wywalczyli pięć złotych medali, dwa srebrne, a dwójka była tuż za podium. Zawody były rozgrywane w mocnej formule all kick z technikami, które stosowane są na mistrzostwach Europy i świata. Jak widać, nasi zawodnicy doskonale czują się w tych przepisach - mówi szkoleniowiec Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushinkai.

Dwunastoosobowa ekipa wywalczyła w klasyfikacji medalowej trzecie miejsce drużynowo. Wyzwanie było duże, gdyż zawodnicy z Łotwy bardzo często przyjeżdżają do Polski i prezentują bardzo wysoki poziom wyszkolenia. Z wieloma z nich nasi zawodnicy spotkali się na turnieju w Ostrowi Mazowieckiej, Józefowie czy Sandomierzu.

Wyniki szczegółowe: złoto - Przemysław Wielądek, Damian Cymerman, Emilia Gumowska, Anita Mariańska, Adam Rostkowski, srebro - Michał Księżopolski , Gabriela Iwanowska, czwarte miejsce - Piotr Księżopolski, Borys Gospoś i Sebastian Kulesza.

Dodatkowo dwójka naszych młodych zawodników została zauważona przez składy sędziowskie i wytypowana do tytułu „Best Fighter ”. Emila Gumowska i Karol Kulesza otrzymali specjalną nagrodę najlepszego zawodnika turnieju.

Zawody zgromadziły 250 zawodników z trzynastu klubów z: Łotwy, Litwy oraz trzech klubów z Polski. OKKK miał najliczniejszą reprezentację. Organizatorem był sensei Edgar Aizpurietis , Latvijas Kontakta Karate Liga oraz sensei Tatjana Smertjeva, Karate Skola, kluby które bardzo często startują na imprezach sportowych w Polsce. Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski i sensei Tomasz Marcjaniak sędziowali walki zawodników. Wszyscy zawodnicy otrzymali świąteczne upominki od organizatorów.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Siódemka naszych na podium (zdjęcia)

1/39
2/39
3/39
4/39
5/39
6/39
7/39
8/39
9/39
10/39
11/39
12/39

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.