Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Skrzynka skarg i pochwał


Za szybko i za głośno. Ulica Bolesława Prusa w Ostrowi Mazowieckiej niepokoi mieszkańców (zdjęcia)

W Ostrowi Mazowieckiej jedna z ulic wzbudza szczególnie wiele emocji wśród mieszkańców. Chodzi o ulicę Bolesława Prusa, a zwłaszcza o rejon zjazdu z ul. Różańskiej. Ta lokalizacja, położona blisko trasy S8, przyciąga duży ruch pojazdów, co jest źródłem niepokoju dla osób tam zamieszkujących.

2024/02/rozanska-i-prusa-jpg_65cca411bced9

Mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej niejednokrotnie wyrażali swoje obawy związane z intensywnością ruchu na wspomnianej ulicy. Kluczowym problemem jest duża prędkość, z jaką poruszają się samochody. Ten aspekt sprawia, że ulica Bolesława Prusa, zwłaszcza w rejonie skrzyżowania z ul. Różańską, staje się miejscem, gdzie mieszkańcy czują się zagrożeni.

Wśród głosów mieszkańców przewija się wiele apeli o zwiększenie bezpieczeństwa w tym rejonie. Sugerowane rozwiązania obejmują wprowadzenie dodatkowych oznakowań drogowych, zwiększenie kontroli prędkości, a nawet budowę nowych elementów infrastruktury drogowej takich jak progi zwalniające, mających na celu spowolnienie ruchu. 

To zjawisko odzwierciedla szerszy problem, z którym borykają się liczne miasta w Polsce. Lokalne władze muszą znaleźć skuteczne rozwiązania na problem narastającego ruchu samochodowego w obszarach miejskich.

Od redakcji:

Pytania w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa w tym rejonie prześlemy do urzędu miasta. Czekamy na odpowiedź. Do sprawy wrócimy.

Wasze opinie

Bogdan   14:08, 14.02.2024

Progi zwalniające chcą mieszkańcy? Super. Tylko niech pamiętaja o jednym. Jak już ich wystarczająco zdenerwują drgania ich domów gdy samochody pokonuja próg zwalniajacy to już tak łatwo sie ich nie pozbędą z drogi obok swoich domów. Zanim wyrażają chęć instalacji progów zwalniających niech zapytają ludzi co już je mają przy domach.

xyz   14:53, 14.02.2024

A co mają powiedzieć mieszkańcy ulicy Lubiejewskiej? Tam natężenie ruchu jest naprawdę duże. Tym bardziej że nieopodal jest szkoła. Co do progów zwalniających to zgodzę się z poprzednikiem, iż będą występowały drgania. Może rozwiązaniem byłyby odcinkowe pomiary prędkości :) ale to znowu koszt :) Ponadto samochody zaparkowane przy cmentarzu w zadłuż ulicy Lubiejewskiej stwarzają niebezpieczeństwo tym bardziej że są znaki zakazu zatrzymywania i postoju - dlatego pytam gdzie tu jest Ostrowska Policja?

Ostrowiak   18:39, 14.02.2024

A można było zrobić rondo z ulicą Tamkową i by było po problemie,a nie progi zwalniające.Mamy dosyć dziur w ulicach, gdzie trzeba zwalniać,a tu jeszcze progi robić.

Zared   19:47, 14.02.2024

Co do ul. Lubiejewskiej i parkowania przy cmentarzu to niestety konieczność ze względu na pogrzeby Ostrowiaków odbywające się z tej strony cmentarza. Niestety nikt nie pomyślał o tym że powinny tam być miejsca parkingowe bo z drugiej strony drogi, pobocza jeszcze trochę jest i miejsce by się znalazło aby zrobić kilka miejsc parkingowych przy cmentarzu.

romek   03:58, 15.02.2024

Na Prusa to raczej bardziej irytujące są całonocne hałasy z Dantexu. BTW to prawda, że go likwidują?

Stanisław Bębenek   06:49, 15.02.2024

Są trzy proste rozwiązania: 1. Ograniczenie prędkości od ul. Tamkowej do wjazdu na ul. Różańską do 30 km/h; 2. Dwa progi zwalniające; 3 Fotoradar.. Bardzo proste - tylko trzeba wybrać radnego z okręgu nr 3, który to zrealizuje.

Czajka   19:25, 15.02.2024

I w ten sposób reklama dla kandydata radnego

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Za szybko i za głośno. Ulica Bolesława Prusa w Ostrowi Mazowieckiej niepokoi mieszkańców (zdjęcia)

1/21
2/21
3/21
4/21
5/21
6/21
7/21
8/21
9/21
10/21
11/21
12/21

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.