Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Starosta makowski Zbigniew Deptuła rezygnuje. Zastąpi go Mirosław Augustyniak?

Po 18 latach Zbigniew Deptuła przestanie być starostą makowskim. Piszemy przestanie, bo formalna decyzja zapadnie podczas sesji 12 lutego. Starosta Deptuła złożył już rezygnację, jego odwołanie to formalność. Podczas tej samej sesji najprawdopodobniej radni powołają nowego starostę. Według naszych informacji zostanie nim Mirosław Augustyniak.

2024/02/fotoram-io-7-65c611184a958-jpg_65c6307121c39

Zbigniew Deptuła jest starostą makowskim od 2006 roku. To znany w regionie polityk i samorządowiec, działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego. W latach 2001-2005 Deptuła był posłem, o mandat starał się także - bez powodzenia - w ostatnich wyborach.

Jak ustaliliśmy, Deptuła rezygnuje, bo dostał propozycję objęcia stanowiska prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Sam starosta nie potwierdza wprost, że chodzi akurat o to stanowisko, ale przyznaje:

- Rezygnuję, bo jestem brany pod uwagę do objęcia innego stanowiska w Warszawie. Nie chcę mówić o szczegółach, bo ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie we wtorek - powiedział nam, formalnie jeszcze starosta Deptuła.

Dodając, że rezygnacja nie była łatwą decyzją.

- Na pewno w powiecie makowskim jest jeszcze dużo do zrobienia, nie ukrywam że przygotowywałem się już do wyborów samorządowych z myślą o kolejnej kadencji. Z drugiej strony trzeba szanować i doceniać propozycje awansu - powiedział nam Zbigniew Deptuła.

Nie kryjąc, że zna już nazwisko swojego następcy. Oczywiście decyzja należy do radnych, ale w sytuacji zbliżających się wyborów, i przy układzie sił w radzie, nie ma co spodziewać się rewolucji. Nowym starostą zostanie ktoś namaszczony przez Deptułę i radnych PSL.

Tym kimś będzie - według naszych informacji - Mirosław Augustyniak. To postać doskonale znana w powiecie makowskim, ale także w Ostrołęce. Pochodzący z Sypniewa polityk pięć lat temu startował w wyborach na prezydenta Ostrołęki i jednocześnie do sejmiku i został radnym wojewódzkim. W ostatnich wyborach parlamentarnych startował do senatu. Nie dostał się, ale o samym kandydowaniu było głośno, bo Augustyniak - jako członek PSL - złamał tak zwany pakt senacki (porozumienie opozycji, że nie będą wystawiać konkurencyjnych kandydatów, a kandydatem Trzeciej Drogi był burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski).

Spytaliśmy Mirosława Augustyniak wprost czy zostanie starostą makowskim.

- Nie wiem. Okaże się, jak komisja wyjmie kartki z urny i przeliczy - odpowiada Mirosław Augustyniak. I przyznaje. - Owszem, otrzymałem od radnych taką propozycję, ale sesja będzie dopiero w poniedziałek. Czy nic się nie zmieni, czy radni mnie zgłoszą i czy wybiorą? To się okaże dopiero na sesji w poniedziałek - mówi Mirosław Augustyniak.


Tę wypowiedź trzeba chyba czytać jak potwierdzenie naszych nieoficjalnych informacji. W każdym razie w poniedziałek wszystko już będzie jasne. Do sprawy wrócimy.

 

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.