Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Prędkość zabija! Brawura na drodze może mieć tragiczne skutki

Jazda z nadmierną prędkością może mieć tragiczne skutki, zarówno dla kierowcy, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. W związku z tym, ostrowscy funkcjonariusze dyscyplinują kierowców, by zdjęli nogę z gazu.

2024/02/288-172910-1-jpg_65ccc1e649c89 Fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej

- Wczoraj późnym popołudniem ostrowscy policjanci z ruchu drogowego patrolowali teren gminy Andrzejewo. W Pieńkach- Sobótkach policjantka zatrzymała do kontroli drogowej kierującego bmw. Powodem kontroli była prędkość 110km/h z jaką jechał 28-latek z powiatu ostrowskiego. W związku z popełnionym przez mężczyznę wykroczeniem policjantka ukarała go mandatem, ponadto zatrzymała jego prawo jazdy na 3 miesiące - informuje asp. Marzena Laczkowska, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. 

Mundurowi apelują, szczególnie do młodych stażem kierowców o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego. W obszarze zabudowanym maksymalna prędkość wynosi 50 k/h. 

Jazda przez teren zabudowany z prędkością powyżej 100 km/h zagraża bezpieczeństwu kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Przy takiej prędkości, droga hamowania znacznie się wydłuża.

Pamiętaj! Życie masz jedno, nie ryzykuj!

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.