Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Jechał zbyt szybko więc stracił prawo jazdy

W środę, 14 lutego patrol ruchu drogowego, wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED zatrzymał mieszkańca powiatu wyszkowskiego. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. 

2024/02/car-2942982-960-720-jpg_65cca5f4f3f87

Mężczyzna na swoim koncie zgromadził 24 pkt karne za wykroczenia w ruchu drogowym, dlatego wniosek o sprawdzenie jego kwalifikacji zostanie skierowany do sądu. 

- Wczoraj po południu patrol ruchu drogowego pełnił służbę m.in. na drodze S-8 gdzie kierowcy często przekraczają dopuszczalną prędkość 120 km/h co zagraża innym użytkownikom drogi. W Nagoszewie zauważyli volvo, którego kierujący jechał z prędkością 141 km/h. Wówczas policjantka zatrzymała auto do kontroli. Za kierownicą samochodu siedział 47-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. Za przekroczenie prędkości kierowca został ukarany mandatem. Podczas sprawdzenia w systemie danych mężczyzny, funkcjonariuszka otrzymała informację, że 47-latek przekroczył limit 24 punktów karnych - informuje asp. Marzena Laczkowska, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. 

W związku z powyższym, funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyzny. Do sądu trafi wniosek o sprawdzenie jego kwalifikacji, który skończy się egzaminem państwowym.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.