Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Uwaga oszuści! 72-latka z powiatu ostrowskiego o krok od utraty oszczędności!

Oszuści nie odpuszczają, wciąż próbują oszukać starszych mieszkańców powiatu ostrowskiego metodą na policjanta. Tym razem na szczęście nie doszło do przekazania pieniędzy oszustom, dzięki zerwanemu połączeniu telefonicznemu. 

2024/02/zszokowana-starsza-kobieta-patrzeje-smartphone-23-2147918450-jpg_65cf4b53a3e7d

- Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o próbie oszustwa. 72-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego zeznała, że na jej nr stacjonarny zadzwonił nieznany jej mężczyzna. W trakcie rozmowy przedstawił się za policjanta. Mężczyzna przekazał, że jej syn spowodował wypadek. Gdy jechał autem potrącił ciężarną kobietę, która w wyniku tego zdarzenia poroniła. Ponadto pokrzywdzonej kobiecie grozi wózek inwalidzki do końca życia. Syn 72-latki przebywa poza granicami kraju i to z tego kraju miał dzwonić "fałszywy" policjant. Polubowne załatwienie tej sprawy miało kosztować 72-latkę 5000 funtów. W trakcie rozmowy kobieta miała słyszeć płacz innego mężczyzny, który miał być jej synem proszącym matkę o pomoc. Gdy kobieta powiedziała jaką kwotę gotówki jest w stanie zapłacić, wówczas usłyszała, że "fałszywy policjant" musi porozmawiać z Prokuratorem czy zgodzi się na mniejszą karę. Za spowodowanie wypadku miało jej synowi grozić 8 lat więzienia. Kobieta uwierzyła w tą historię i była gotowa przekazać kilkadziesiąt tysięcy złotych. "Fałszywy policjant" polecił jej chwilę poczekać jednak w pewnym momencie połączenie zostało zerwane. W tym czasie 72-latka zadzwoniła do jednego syna a ten do brata mieszkającego za granicą "rzekomego" sprawcy wypadku. Wówczas dowiedział się, że absolutnie nie miał żadnego wypadku. Wtedy 72-latka zorientowała się, że to była próba oszustwa, na szczęście dla kobiety nieudana - informuje asp. Marzena Laczkowska, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. 

Tym razem się nie udało, ale niestety osoby starsze bezgranicznie ufają swoim rozmówcom. Podczas rozmowy telefonicznej nie są w stanie zweryfikować tożsamości rozmówcy, a to może mieć fatalne skutki. Funkcjonariusze wciąż przypominają, iż policjanci nie dzwonią do rodzin sprawców i nie proszą o pieniądze. 

W przypadku otrzymania takowego telefonu, należy bezzwłocznie skontaktować się z najbliższym komisariatem policji bądź powiadomić o tym fakcie dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr: 47 704 42 00.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.