Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Powrócą opady deszczu i silne porywy wiatru. Prognoza pogody na najbliższe dni

Kolejne dni przyniosą powrót wilgotnej, pochmurnej aury, do której przyzwyczaił nas tegoroczny luty. Momentami spodziewane są silniejsze podmuchy wiatru. Na termometrach zobaczymy do 11 stopni Celsjusza.

źródło: x-news

Sobota w całym kraju zapowiada się pochmurno i deszczowo, ale wystąpią także przejaśnienia i krótkotrwałe rozpogodzenia. Na zachodzie i w centrum prognozowane są przelotne opady do 2 litrów wody na metr kwadratowy, ale na południu i wschodzie będzie padać ciągle, do 5-10 l/mkw. Termometry pokażą od 8 stopni Celsjusza w Suwałkach, przez 10 st. C w Warszawie, do 11 st. C we Wrocławiu. Powieje umiarkowany wiatr południowo-zachodni, skręcający na północno-zachodni. W porywach rozwinie on prędkość do 40-60 kilometrów na godzinę.

Niedziela upłynie pod znakiem pochmurnej aury z lokalnymi rozpogodzeniami. Nad ranem na zachodzie kraju spodziewane są gęste mgły. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Zmienny wiatr będzie słaby.

W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurno z opadami deszczu, których strefa przemieszczać się będzie z zachodu na wschód. Początkowo pogodna aura zapanuje jedynie we wschodniej Polsce. Na termometrach zobaczymy od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Południowy, skręcający na północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. 

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.