Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Policja


Nie bój się prosić o pomoc! Tydzień wsparcia dla ofiar

W tym roku  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbędzie się w dniach od 19 do 23 lutego. W tym czasie, każda zainteresowana osoba będzie mogła uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną. 

2024/02/288-173228-jpeg_65d3493a9ba79 Fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Pomoc będzie udzielana w komendach policji, sądach, prokuraturach, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych, czy organizacjach pozarządowych w całym kraju.
 

- Coroczna organizacja obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, której celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, wiąże się z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, które wprowadzono w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku. W tym roku Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem obchodzony jest w dniach od 19 do 23 lutego. Gospodarzem inicjatywy jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m.in. sądami, prokuraturami, jednostkami Policji, organizacjami pozarządowymi - informuje asp. Marzena Laczkowska, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. 

W komendach miejskich i powiatowych, osoby zainteresowane będą miały możliwość uzyskania pomocy i bezpłatnej porady. Dyżurujący funkcjonariusze będą kierować pokrzywdzonych, w celu uzyskania dalszego wsparcia do podmiotów, które świadczą pomoc z Funduszu Sprawiedliwości.

Osoby poszukujące informacji, będą mogły ją uzyskać  między innymi w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w godz.7.30-15.30.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.