Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Kierowca na "podwójnym gazie" i bez uprawnień został zatrzymany

Nieodpowiedzialny kierowca, wsiadł za kierownicę mimo braku uprawnień i na "podwójnym gazie". Po zgłoszeniu na numer alarmowy, został zatrzymany przez ostrowskie funkcjonariuszki. 

2024/02/img-4150-jpg_65d48008b653b

- W piątkowe popołudnie dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie z nr alarmowego o kierowcy, który po wypiciu alkoholu wsiadł za kierownicę mercedesa i pojechał w kierunku Nowego Lubiejewa. Dyżurny pilnie wysłał tam patrol ruchu drogowego. Policjantki zatrzymały kierującego autem, na fotelu kierowcy siedział 53-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna został zbadany na stan trzeźwości, miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. To nie jedyne co miał na sumieniu, 53-latek nie miał uprawnień do kierowania autem. Mężczyzna odpowie przed Sądem za popełnione wykroczenie kierowania autem bez uprawnień oraz przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości - informuje asp. Marzena Laczkowska. 
 

Każdy, kto decyduje się wsiąść za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu stwarza realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. 

Należy pamiętać, że takie zachowanie niesie za sobą również skutki prawne. Otóż, każdy kto decyduje się na prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie popełnia przestępstwo. Za takie zachowanie, grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów jednej bądź wszystkich kategorii na minimum trzy lata oraz wpłata do 60 tyś zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Nie warto ryzykować!

Wasze opinie

Kurczak   15:36, 20.02.2024

Pan Artur P wracał do domu zmęczony z pracy .Jak można tak postąpić.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.