Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


100 km/h w terenie zabudowanym! 34-latek stracił prawo jazdy

Jazda z prędkością powyżej 100 km/h w obszarze zabudowanym jest niebezpieczna dla kierowcy, innych uczestników ruchu drogowego oraz może mieć konsekwencje prawne. Przekonał się o tym, 34-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. 

2024/02/car-2942982-960-720-jpg_65cca5f4f3f87

- Wczoraj przed godz. 22:00 policjanci z ruchu drogowego patrolowali teren miasta. Na ul. Różańskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volvo. Powodem była jazda z prędkością ponad 100km/h przez obszar zabudowany. 34-latek powiatu ostrowskiego (trzeźwy) skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu. W związku z czym policjanci przygotowali dokumentację będącą podstawą do sporządzenia wniosku do sądu o ukaranie. Policjanci zatrzymali też elektronicznie prawo jazdy kierowcy - informuje asp. Marzena Laczkowska, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. 

Policjanci apelują do kierowców o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego. Należy pamiętać, że przy prędkości powyżej 100 km/h droga hamowania znacznie się wydłuża, a w terenie zabudowanym w każdym momencie ktoś lub coś może pojawić się na drodze. 

Zachowaj ostrożność i nie doprowadź do tragedii!

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.