Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


2,6 promila w organizmie! Kierowca ciężarówki zatrzymany przez policjantki

Policjantki z ruchu drogowego zatrzymały nietrzeźwego Białorusina kierującego ciężarówką. Z mężczyzną jechała jego żona, która była jego zmiennikiem na trasie. Kobieta była trzeźwa. 

2024/02/azjatycki-czlowiek-trzyma-butelke-piwa-podczas-jazdy-samochodem-1150-18641-jpg_65d4afd313e0c

- Wczoraj po południu drogę K-50 patrolowały policjantki z ruchu drogowego. Ich uwagę zwrócił kierowca ciężarówki mercedes z naczepą. Kierowca jechał tzw. "wężykiem". Policjantki zatrzymały auto do kontroli. Za kierownicą auta siedział 39-letni obywatel Białorusi mieszkający w województwie wielkopolskim. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjantki zatrzymały 39-latkowi prawo jazdy. Z mężczyzną jechała jego trzeźwa żona, która była jednocześnie jego zmiennikiem na trasie - informuje asp. Marzena Laczkowska, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. 

Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. 

Mundurowi apelują do kierowców, by nie wsiadali za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pijany kierowca stwarza realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Większość wypadków ze skutkiem śmiertelnym są spowodowane przez pijanych kierowców.

Nigdy nie wsiadaj za kierownicę pod wpływem alkoholu!

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.