Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


Ostrowska Szkoła Debaty - finał ligi szkół ponadpodstawowych (zdjęcia)

28 lutego 2024 roku odbyły się ostatnie dwie debaty w ramach ligi szkół ponadpodstawowych Ostrowskiej Szkoły Debaty. Tym samym zakończyła się trzecia edycja tego projektu dla szkół średnich.

2024/02/final-ponadpodstawowej-ostrowskiej-debaty-jpg_65df33d201e54 Fot. Muzeum Dom Rodziny Pileckich/Facebook

W debacie o III miejsce zmierzyły się zespoły z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. Tematem debaty była teza: "Zmiana granic po II wojnie światowej była korzystna dla Polski".

W finale natomiast spotkały się dwa pozostałe zespoły z LO im. M. Kopernika oraz drużyna z Zespołu Szkół Nr 1 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej, popularnie zwanego "Rubinkiem". W składzie obu zespołów znaleźli się doświadczeni debatanci, w tym laureat nagrody dla najlepszego mówcy z zeszłego roku, Adam Więcław z Kopernika.

Obie debaty były niezwykle wyrównane, a obrady jury nie należały do łatwych. Ostatecznie w obu przypadkach zwyciężyły drużyny z LO im. M. Kopernika. Najlepszym mówcą turnieju został Aleksander Ostrowski, również reprezentujący LO im. M. Kopernika.

Gościem honorowym wydarzenia był Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej, Jerzy Bauer, który wyraził uznanie i podziw dla wszystkich debatujących zespołów.

Organizatorzy projektu z radością odnotowują, że w tym roku w Ostrowskiej Szkole Debaty wzięły udział zespoły ze wszystkich szkół średnich w powiecie ostrowskim. W sumie w projekcie zmagało się 8 drużyn. Serdeczne podziękowania kierowane są do nauczycieli i tutorów zaangażowanych w tę edycję projektu. Podziękowania kierowane są również do Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej za udostępnienie przestrzeni ostrowskich Jatek do przeprowadzenia finału.

Organizatorzy mają nadzieję, że już we wrześniu odbędzie się V edycja Ostrowskiej Szkoły Debaty, która będzie kolejną okazją do doskonalenia umiejętności debaterskich i stanięcia do walki w ramach ligi.

Wasze opinie

Mol   12:22, 29.02.2024

"drużyna z Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Władysława Sikorskiego w Ostrowi Mazowieckiej, popularnie zwanego "Rubinkiem""??? Że kto?

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Ostrowska Szkoła Debaty - finał ligi szkół ponadpodstawowych (zdjęcia)

1/50
2/50
3/50
4/50
5/50
6/50
7/50
8/50
9/50
10/50
11/50
12/50

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.