Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Wąsewo


Wąsewo pamięta o "Żołnierzach Wyklętych" (zdjęcia)

W piątek, 1 marca 2024 roku w Wąsewie odbyły się gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w intencji ppor. Aleksandra Kuleszy "Krysia", "Sławek" - żołnierza wyklętego z gminy Wąsewo, który zginął w Rudzie.

2024/03/unnamed-jpg_65e6c81a76740 Fot. Urząd Gminy w Wąsewie

Po mszy świętej uczestnicy uroczystości z pocztami sztandarowymi udali się do Rudy, gdzie przy mogile ppor. Aleksandra Kuleszy odbyły się okolicznościowe przemówienia, zapalenie zniczy i złożenie kwiatów.

Wśród gości obecni byli m.in.: Poseł na Sejm RP Marcin Grabowski, Wójt Gminy Wąsewo Rafał Kowalczyk, Przewodniczący Rady Gminy Wąsewo Tadeusz Bąk, Radna Gminy Wąsewo Alina Łoniewska, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie Marta Wójcik, przedstawiciele Związku Piłsudczyków RP - Oddział w Ostrowi Mazowieckiej, delegacja 52 lekkiej piechoty WOT z Komorowa z dowódcą płk Waldemarem Kowalskim na czele, delegacje sztandarowe szkół z terenu gminy Wąsewo oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie.

Organizatorami wydarzenia byli: Cezary Pałubiński - Prezes Stowarzyszenia Ziemia Wąsewska oraz Wójt Gminy Wąsewo Rafał Kowalczyk.

Kolejną częścią obchodów był V Turniej Strzelecki im. ppor. Aleksandra Kuleszy, który odbył się w Troszynie.

Uroczystości w Wąsewie to ważny element edukacji historycznej i kultywowania pamięci o "Żołnierzach Wyklętych", którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Wąsewo pamięta o "Żołnierzach Wyklętych" (zdjęcia)

1/26
2/26
3/26
4/26
5/26
6/26
7/26
8/26
9/26
10/26
11/26
12/26

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.