Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


"Kropla krwi darem życia" - naukowa konferencja w "Koperniczku" (zdjęcia)

W czwartek, 7 marca 2024 roku w Powiatowej Hali Sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się konferencja naukowa "Kropla krwi darem życia". Wydarzenie zgromadziło liczne grono prelegentów, ekspertów i osób zainteresowanych problematyką krwiodawstwa i transplantologii.

2024/03/krwista-konferencja-kopernik-jpg_65eb113e27110

Celem konferencji było uświadomienie społeczności lokalnej znaczenia krwiodawstwa, krwiolecznictwa i transplantologii. Prelegenci, w tym lekarze, socjolog i teolog, omówili zagadnienia z różnych perspektyw, poruszając kwestie etyczne, medyczne, religijne i społeczne. Ważnym elementem konferencji był panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy mogli zadawać pytania i dzielić się swoimi doświadczeniami.

Organizatorzy konferencji - nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej - zadbali o oprawę merytoryczną i atmosferę sprzyjającą refleksji i dyskusji.

Ważne punkty programu:

- Uroczyste rozpoczęcie konferencji z udziałem władz powiatu ostrowskiego, dyrekcji szkoły i zaproszonych gości,

- Wykłady prelegentów: Magdalena Gudzińska ("Krwiodawstwo wczoraj i dziś"), Maja Witowska-Rubaszek ("Dawstwo krwiotwórczych komórek macierzystych i szpiku - jesteś Nadzieją!"), Katarzyna Zakrzewska ("Spróbować zrozumieć śmierć"), Dr Dariusz Tułowiecki ("Przeszczepy - socjologiczne i etyczne aspekty rekonstrukcji ciała"),

- Panel dyskusyjny z udziałem prelegentów i uczestników,

- Możliwość oddania krwi w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie,

- Rejestracja potencjalnych dawców szpiku w fundacji DKMS.

Konferencja "Kropla krwi darem życia" okazała się cennym wydarzeniem edukacyjnym, które przyczyniło się do zwiększenia świadomości społecznej na temat krwiodawstwa, transplantologii i dawstwa szpiku. Organizatorzy dziękują wszystkim prelegentom, uczestnikom, sponsorom i patronom honorowym za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego ważnego wydarzenia.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: "Kropla krwi darem życia" - naukowa konferencja w "Koperniczku" (zdjęcia)

1/42
2/42
3/42
4/42
5/42
6/42
7/42
8/42
9/42
10/42
11/42
12/42

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.