Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


Ostrowscy uczniowie w Sejmie RP

W poniedziałek, 11 marca 2024 roku uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Ostrowi Mazowieckiej mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Warszawy, zorganizowanej przez burmistrza Jerzego Bauera i posła Marcina Grabowskiego. Głównym punktem programu była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

2024/03/431218776-792580946226872-8346558165693710971-n-jpg_65f15e644e525 Fot. Urząd Gminy w Ostrowi Mazowieckiej

Po zarejestrowaniu się w biurze przepustek i przejściu kontroli bezpieczeństwa uczniowie wraz z opiekunami zostali powitani przez pana Marcina Grabowskiego oraz panią przewodnik. Następnie obejrzeli makietę prezentującą kompleks budowli sejmowych, poznali historię siedziby władzy ustawodawczej, jak też przyjrzeli się pamiątkowym tablicom poświęconym parlamentarzystom, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz tablicy upamiętniającej posłów - ofiary katastrofy smoleńskiej. Na słynnych schodach sejmowych wykonali pamiątkowe zdjęcia.

Niezwykłym przeżyciem dla zwiedzających była wizyta w Sali Posiedzeń Sejmu, gdzie uczestnicy wyjazdu wzięli udział w niesamowitej lekcji historii, wychowania obywatelskiego i patriotyzmu. Na koniec, w towarzystwie posła Marcina Grabowskiego, zjedli smaczny obiad w restauracji sejmowej.

W imieniu uczestników wycieczki pragniemy bardzo serdecznie podziękować panu posłowi za zaproszenie i za niezwykle życzliwe przyjęcie.

Wyjazd do Sejmu RP był dla uczniów cennym doświadczeniem i okazją do poznania historii polskiego parlamentaryzmu. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć z bliska miejsce, gdzie zapadają najważniejsze decyzje dotyczące Polski. Była to również lekcja patriotyzmu i obywatelskiej postawy.

Organizatorom wycieczki dziękujemy za jej zorganizowanie i umożliwienie młodzieży udziału w tak ważnym wydarzeniu.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.