Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


Mieszkańcy chcą Samorządowej Szkoły Muzycznej!

Zanim władze miasta podjęły kroki w kierunku utworzenia Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowi Mazowieckiej, przeprowadzono badanie potrzeb społecznych w tym zakresie. Ankieta skierowana była do rodziców dzieci uczęszczających do miejskich przedszkoli i szkół podstawowych.

2024/03/419742563-796643869153913-7318493649348914535-n-jpg_65fa8a730cebc Fot. Miasto Ostrów Mazowiecka/Facebook

Wyniki badania nie pozostawiają wątpliwości: 83% badanych opowiedziało się za powstaniem samorządowej szkoły muzycznej. Zainteresowanie nauką w takiej placówce jest również wysokie - 71% respondentów zadeklarowało chęć kształcenia swojego dziecka w szkole muzycznej.

Niemal 20% rodziców biorących udział w badaniu wskazało, że ich dziecko uczy się już gry na instrumencie. Nauka odbywa się jednak w ramach prywatnych lekcji, co stanowi niemałe obciążenie dla domowego budżetu.

Ankieta ujawniła również preferencje młodych mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej w kwestii instrumentów muzycznych. Największą popularnością cieszą się: fortepian, gitara, skrzypce, perkusja, klarnet i flet.

Przeprowadzone badanie jasno pokazuje, że w Ostrowi Mazowieckiej istnieje duże zapotrzebowanie na publiczną, bezpłatną szkołę muzyczną. Mieszkańcy, zarówno dorośli, jak i dzieci, dostrzegają potrzebę edukacji muzycznej i chętnie skorzystaliby z możliwości nauki w takiej placówce.

Władze miasta, mając na uwadze wyniki badania, kontynuują prace nad utworzeniem Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowi Mazowieckiej.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.