Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


Ostrów Mazowiecka stawia na czytelnictwo!

Miasto Ostrów Mazowiecka pozyskało 21 000 zł dofinansowania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Dotacja, przy 5 250 zł wkładu własnego, zostanie przeznaczona na zakup nowych książek i działania promujące czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców.

2024/03/unnamed-1-jpg_65fa8eebc788c Fot. Miasto Ostrów Mazowiecka/Facebook

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, w tym lektur szkolnych. W przedszkolach zostaną przygotowane kąciki czytelnicze, które zachęcą dzieci do sięgania po książki.

W ramach programu zaplanowano szereg działań promujących czytelnictwo. Przedszkola i SP4 wezmą udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom", a w szkołach odbędą się konkursy, spotkania autorskie i inne wydarzenia mające na celu rozwijanie miłości do książek.

Celem programu jest kształtowanie nawyku czytania od najmłodszych lat. Książki rozwijają wyobraźnię, słownictwo i empatię, a także kształtują osobowość dziecka. Inwestycja w czytelnictwo to inwestycja w przyszłość młodych ludzi.

Pozostałe szkoły w Ostrowi Mazowieckiej (SP1, SP2, SP3) wzięły udział w programie NPRCz 2.0 w 2023 roku, realizując podobne działania na łączną kwotę 45 000 zł.

Miasto po raz kolejny stawia na rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców. Pozyskane środki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 to doskonała inwestycja w przyszłość młodych ludzi.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.