Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Sporty walki


Nałęczów stał się areną intensywnego treningu podczas 13th Fighters Camp & 10th Young Lions Fighters Camp

Na początku marca w Nałęczowie odbyło się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników karate kyokushin - 13th Fighters Camp & 10th Young Lions Fighters Camp. Obóz treningowy poprowadzili dwaj znakomici instruktorzy: Shihan Akaishi Makoto z Japonii oraz Sensei Antonio Tusseau z Francji.

2024/03/20240303-105939-jpg_66012a26ab194 Fot. Klub Karate Kyokushinkai

Obaj prowadzący to nie tylko utytułowani zawodnicy, ale również doświadczeni trenerzy, którzy podczas campu dzielili się swoją wiedzą przede wszystkim w zakresie kumite. Sensei Antonio skupił się na przekazaniu uczestnikom metod poprawy stabilności pozycji walki oraz zaprezentował swoje "techniki specjalne", takie jak hiza geri jodan. Prowadzone przez niego jednostki treningowe kładły nacisk na odpowiednią pracę nóg, mającą na celu zaskoczenie przeciwnika.

Shihan Makoto Akaishi również przywiązywał dużą wagę do kumite dachi, czyli pozycji walki. Podkreślał jej znaczenie dla efektywnego i bezpiecznego prowadzenia walki.

Oprócz walorów szkoleniowych, obóz był doskonałą okazją do integracji i wymiany doświadczeń między uczestnikami. To właśnie ten aspekt stanowi nieocenioną wartość Fighters Campu.

Wśród karateków, którzy pogłębiali swoją wiedzę w Nałęczowie, znalazł się również sensei Zbigniew Wójcicki z Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai. W sumie w obozie wzięło udział ponad 450 osób z Polski, Ukrainy, Niemiec, Norwegii i Austrii. Organizatorem wydarzenia był Shihan Jacek Czerniec z IKO Poland.

Intensywne treningi, cenne wskazówki doświadczonych instruktorów i atmosfera sprzyjająca integracji - to wszystko składało się na wyjątkowy charakter 13th Fighters Camp & 10th Young Lions Fighters Camp. Obóz z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

2024/03/20240302-111335-jpg_660129fcf2046 Fot. Klub Karate Kyokushinkai

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.