Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Trzech kierowców na "podwójnym gazie" zatrzymanych przez ostrowskich funkcjonariuszy

Trzech młodych niespełna 30-letnich kierowców wykazało się nieodpowiedzialnym zachowaniem. Mimo wcześniej spożywanego alkoholu, zdecydowali się wsiąść za kierownicę. Za swoje brawurowe zachowanie staną przed sądem. 

2024/03/car-2942982-1280-jpg_6602ac0c7701d

Nietrzeźwe osoby ( powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) decydujące się na kierowanie autem w takim stanie narażają swoje zdrowie a nawet życie oraz innych osób które przypadkiem "pojawią się" na tej samej drodze. W ostatnich dniach na terenie powiatu ostrowskiego doszło m.in do dwóch kolizji z udziałem młodych niespełna 30-letnich kierowców. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

- W sobotę rano na drodze K-60 w Sielcu 23-latek z powiatu ostrowskiego kierując oplem stracił panowanie na autem w wyniku czego zjechał do rowu uderzając w ogrodzenie posesji. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na badania, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. W poniedziałek po godz. 1:00 w Zarębach Kościelnych małkińscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę vw. 22-latek z powiatu ostrowskiego miał 1,2 promila alkoholu organizmie. Natomiast wczoraj po 18:00 w Starej Ruskołęce 29-latek z powiatu ostrowskiego mając 1,1 promila alkoholu w organizmie zjechał na pobocze uderzając w ogrodzenie a następnie w kapliczkę - informuje asp. Marzena Laczkowska, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. 

W wyniku interwencji ostrowskiej policji, trzech nietrzeźwych kierowców straciło prawo jazdy i stanie przed sądem. Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W każdym z tych przypadków badanie alkomatem wykazało u kierowców niedopuszczalne stężenie alkoholu w organizmie. Ich lekkomyślne zachowanie stwarzało ogromne zagrożenie dla nich samych, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Teraz za swoje czyny będą musieli odpowiedzieć przed sądem. Grozi im nie tylko kara pozbawienia wolności, ale również wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.