Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Straż pożarna


Pożar na cmentarzu w Prostyni. Dzięki strażakom nie doszło do większych zniszczeń

Na cmentarzu parafialnym doszło do pożaru. Szybka reakcja strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Prostyni zapobiegła dalszym stratom.

2024/04/pozar-na-cmentarzu-w-prostyni-dzieki-strazakom-nie-doszlo-do-wiekszych-zniszczen-fot-osp-prostyn-jednostka-ksrg-jpg_660bb344707dc Fot. OSP Prostyń

W sobotę 30 marca na cmentarzu parafialnym w Prostyni doszło do pożaru kontenera na odpady. Na miejscu pojawili się strażacy z OSP w Prostyni. Dzięki ich szybkiej i zdecydowanej reakcji udało się opanować sytuację, a także uchronić otoczenie przed dalszym rozprzestrzenieniem się ognia. Cmentarz, który jest zwykle spokojnym miejscem zadumy stał się sceną niebezpiecznego wydarzenia. Udział strażaków odegrał kluczową rolę w powstrzymaniu pożaru i minimalizacji jego skutków. 

Ważne jest podkreślenie, że dzięki działaniom strażaków udało się zapobiec większym zniszczeniom oraz zachować integralność cmentarza parafialnego. Warto również zauważyć, że pożar ten jest przypomnieniem o konieczności zachowania ostrożności i dbałości o bezpieczeństwo na terenie miejsc publicznych, w tym także cmentarzy.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.