Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Ryzykowna podróż dla mężczyzny na wózku inwalidzkim. 31-latek został zatrzymany przez policję

Po kilku zgłoszeniach o niebezpiecznej sytuacji na drodze S-61, gdzie mężczyzna poruszał się wózkiem inwalidzkim, patrol policji z Ostrowi Mazowieckiej podjął interwencję.

2024/04/niepelnosprawny-wozek-inwalidzki-jpg_660be490f3d85 Zdjęcie ilustracyjne

W piątek 29 marca po południu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał kilka zgłoszeń dotyczących niebezpiecznej sytuacji na drodze S-61 w kierunku Łomży. Według informacji, które docierały do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, na drodze szybkiego ruchu znajdował się mężczyzna, który poruszał się wózkiem inwalidzkim. Dyżurny ostrowskiej komendy na miejsce wysłał patrol policji. Funkcjonariusze udali się w okolice Podborza, gdzie zatrzymali do kontroli 31-letniego mężczyznę z powiatu ostrowskiego, który poruszał się na wózku inwalidzkim.

- Mężczyzna został poinformowany o zakazie poruszania się przez pieszych trasą szybkiego ruchu. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem, a następnie eskortowali go do miejsca, gdzie mógł bezpiecznie zjechać z drogi s-61 - przekazała asp. Marzena Laczkowska.

Drogi szybkiego ruchu są zaprojektowane z myślą głównie o płynności ruchu pojazdów mechanicznych, a nie pieszych. Dlatego też pojawienie się osoby, która porusza się wózkiem inwalidzkim na takiej trasie jest sytuacją wyjątkowo ryzykowną i wymagającą natychmiastowych działań.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.