Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Chciał sprawdzić "osiągi" mercedesa. Zapłaci za to 5 tys. złotych

Ostrowscy policjanci podczas drugiego dnia Świąt Wielkanocnych pełnili służbę na drogach powiatu ostrowskiego. Tego dnia zatrzymali młodego kierowcę mercedesa, który chciał sprawdzić "osiągi" auta.

2024/04/policja-radiowoz-jpg_660bf14e03fbc Zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek 1 kwietnia policjanci z ostrowskiej komendy, którzy są częścią Mazowieckiej Grupy Speed na drodze serwisowej w miejscowości Budy-Grudzie zatrzymali 21-letniego mężczyznę do kontroli drogowej. Mieszkaniec woj. podlaskiego na odcinku drogi z ograniczeniem do 90 km/h pędził aż 197 km/h. Jak się okazało ten sam kierowca został zatrzymany przez policję godzinę wcześniej na terenie woj. podlaskiego również za przekroczenie prędkości. Zamiast wyciągnąć wnioski, 21-latek ponownie oddał się brawurowej jeździe.

- Jednak tym razem mandat był znacznie wyższy z uwagi na recydywę. Kierowca otrzymał mandat w kwocie 5000zł i 15 pkt karnych - poinformowała asp. Marzena Laczkowska.

W rozmowie z policją młody kierowca próbował usprawiedliwić swoje zachowanie, twierdząc, że wypożyczył auto i chciał jedynie sprawdzić jego "osiągi". Jednakże taka nieodpowiedzialna próba sprawdzenia granic prędkości na drodze może prowadzić do katastrofalnych skutków.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.